Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada futómű változtatás műszakin?

Zoltan0703 kérdése:

Lada futómű változtatás műszakin?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban vettem egy 2106-os ladát és nem teljesen vagyok képbe a legális tuning lehetőségekről.

Szeretném sportosítani a futóművet(ha már használom, akkor jól akarom érezni magam).

Az lenne a kérdés, hogy ezek közül bármelyik műszakin kizáró ok lehet-e: Tokolt híd, A-s tornyok(szépen visszafedve), zöld szilentek áterősített kutyacsontokkal és bekötési ponttal, kayaba ultra sr gátlók(vagy bármi hasonló keményebb), niva/merci rugó(nem lenne ültetve, annyit vágnék hogy megmaradjon az autó gyári magassága)

Nem az érdekel, hogy legális-e, hanem hogy át lehet-e tolni egy normális műszakin ilyen futómű változtatásokkal?



2022. nov. 17. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Viccelsz, tesoka? Egy gyaritol eltero szinu rugoert kivagnak, nemhogy egy kompletten atbarkacsolt futomuvel.
2022. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
normális műszakin nem
2022. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát a kinézet full gyári maradna, kb egyikre se jönnej rá hogy át van alakítva. Csak ugye keményebb lenne, szokták padolni a kocsit vagy valamit mérni a futóművön? Ismerős vizsgáztatná, de ő se tud mindent átengedni gondolom.
2022. nov. 18. 17:14
 4/11 anonim ***** válasza:

Semmi problema nem lesz, nyugodtan vegyel megy mindent es csinald meg.


Igy ket legyet utunk egy csapasra: neked nem marad penzed benzinre sem es talan abbahagyod ezt a baromsagot, valamint az autodat is kivagjak a muszakin es eggyel kevesebb boyracer veszelyezteti a tobbi kozlekedo testi epseget.

2022. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Haha, mert az teljesen rendben van ha Sanyi bá' frédi és bénit játszik a szarával mert már annyira kivan mindene hogy használhatatlan, de én hülye boyracernek számítok azért, mert kicsit át akarom alakítani a futóművet :D mókás
2022. nov. 19. 08:08
 6/11 veterán vas ***** válasza:

A fölsorolt 5-6 átalakítás közül, ha csak egyet észrevesznek, már el is hajtanak.

Márpedig aki egész nap ilyenek lát, annak azonnal feltűnik minden apró változtatás.

2022. nov. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezekért egyből kívágnak műszakin .

Még a poliuretán szilentek is neccesek. Talán a keményített gátló az amiért nem ugranak annyira .

Nekem műszaki előtt a kis 2101-esből ugrik ki a 8 lamellás sper , a komplett koni futómű és egyedi kovácsolt rugók , na meg az komplett motor és megy bele vissza az összes gyári cucc , vizsga után meg rakok bele vissza mindent .

A gyári 1300 köbcentis motor helyett egy 1.6-os havassy motorral megyünk dupla weber karbikkal és bmw e36 komplett tárcsafék szett van rá faragva .

Keréken 164.7 lóerőt tud bőven elég játszós autónak .

Persze jó zsigulihoz híven fent van a Koppány dob hátul azon kívül 50-es üres cső a rendszer alatta . Na meg már a felni szettem is olyan amiért egy műszaki vizsga biztos, de az nkh-s is fejbe lőne egy szett forgatott golf 2 lemez felni a használós szett alatta . Műszaki előtt 1 hétig szerelek, hogy gyári legyen, utánna meg 1 hét , hogy ismét jó legyen .

Egyedül a poli szilentek maradnak mindig benne azokért eddig a kutya sem szólt , de már nelásskirács sem lehet műszakin rajtuk , jaa és lökhárítóknak is rajta kell lennie műszakin

2022. dec. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 veterán vas ***** válasza:

#7


Miért is kell(ene) kiszerelni a spert, egy műszaki vizsga előtt? ;)

2022. dec. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 mivel amikor mennek be vele a csarnokba és nagyobb gázzal megy akkor egyből össze zár . Enyém alatt eléggé feszes és hamar össze zár nem véletlen , hogy mennyen is keresztbe rendesen .
2022. dec. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 veterán vas ***** válasza:

#7.

Ez egy logikus válasz, (lehetne)

Ám az a helyzet, hogy jártam már néhány vizsgabázisn, de még sehol sem láttam jégfoltot, sárcsomót vagy pocsolyát a mérősoron, vagyis olyan helyet, ahol kipörgött volna az egyik oldal. Továbbá mindenhol kiteszik az 5km/h sebesség korlátozó táblát, szóval kicsi a valószínűsége annak, hogy egyik állásról a másikra menet egy sper beakadjon.

Visszakanyarodva az eredeti kérdéshez, nem kizáró ok a műszaki vizsgán, ha a normál diffi helyett sper van az autóban.

2022. dec. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!