Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az OEM márkájú izzó jó minőségű?

Az OEM márkájú izzó jó minőségű?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy ez a márka több autótípushoz is gyárt alkatrészeket, elég sokmindent, tehát nem lehet rossz. A másik márka a Flösser lenne, amit a Tungsram gyárt, csak Flösser név alatt adják. A Tungsram szintén nagy név. Melyik lenne a jobb?

2022. nov. 18. 12:02
 1/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Az oem nem egy gyártó

Oem - original equipment manufacturer

Gyári alkatrész, ezzel rakták össze eredetileg az autót, de ezt is egy beszállító gyártja (Tungsram, Osram, Phillips stb)

2022. nov. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Úgy van odaírva, hogy gyártó: OEM.


De mindegy végülis, nincs nagy különbségek ezek között, rendelem a Tungsramot.

2022. nov. 18. 12:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Halogén izzóból én már rég óta Osramot veszek mindig, annak is a Nightbreaker termékeit. Nagyon jól lehet velük látni is (persze ha jól van beállítva a fényszóró), és bírták is sokáig eddig.
2022. nov. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen márka.

Hol láttad ezt?

2022. nov. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2022. nov. 18. 12:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Közben láttam a címben, hogy Elta márkájú. Arról még nem hallottam.
2022. nov. 18. 12:50
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Rá van írva, hogy ELTA a gyártó. Rosszul van beírva.


Amúgy tökmindegy melyiket veszed.

Én mondjuk biztos nem webshopból rendelném, hanem megvenném bármelyik autósboltban vagy benzinkúton.

2022. nov. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kerestem autós boltban, de sem raktáron nem volt, sem rendelni nem tudnak. Ugyanis nekem 21/5W-os, sárga színű kell, mint a linkelt. Ilyen pedig sok helyen nincs, mert nem itteni szabvány.
2022. nov. 18. 12:56
 9/9 anonim ***** válasza:

#2 A "gyári" alkatrészekre mind ezt szokták írni. Például:

Van egy Osram izzó, a boltban Osram márka alatt tudod megvenni mondjuk 2ezer Forintért. Van egy autógyártó nevezzük a példa kedvéért Fordnak. A Ford köt egy szerződést az Osrammal hogy legyen a gyári beszállítójuk. Az Osram ugyanazt az izzót legyártja OEM felirattal, amit te kizárólag a Ford márkakereskedésekben tudsz megvenni 5ezer Forintért. Holott ha a gyárban a sima Osram logót nyomják rá azt meg minden más üzletben 2ezer Forint.

Lényegében ennyi az OEM "márka" története.

2022. nov. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!