Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Graetz-hídra két párhuzamo...

Egy Graetz-hídra két párhuzamosan kötött töltőtekercs esetén is működne az egyenirányítás?

Figyelt kérdés

A Simson S51 motorkerékpárom visszatöltését szeretném megnövelni. Ehhez egy komolyabb, ALU hűtésű, 10A-es feszültségszabályzót már beszereztem.

Kérdés, hogy megoldható-e két tekercs esetén egy Graetz-híddal az egyenirányítás?

Köszönöm a válaszokat!



2022. nov. 19. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Tehát a Graetz híd 2 AC lábára akarsz kötni 2 különböző tekercs kimenetét? Szerintem megoldható, bár azzal szerintem lehet, hogy gond adódhat, hogy különböző fázison vannak a tekercsek, ezért a DC kimeneten mért teljesítmény nem feltétlenül a két tekercsnek az összege lesz. Valamint itt is figyelembe kell venni, hogy hány ampert bír el folyamatosan a kocka.
2022. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem, mert különböző fázisban vannak, ide is, oda folyna nem kívánt áram.

Kűlön híd kell, kijárat már közösíthető.

2022. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!