Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem működik hidegben az autó...

Nem működik hidegben az autó rádiója. Mikor felmelegedik az autó, megjavul. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Mióta eljöttek a hideg idők, nem működik a rádió. Ki be kapcsolgatásra pattan kettőt a hangszóró, és ennyi. Egy Lexus IS 220d-ről lenne szó.

Kiszereltem az erősítőt a csomagtartóból, letakarítottam, hátha a por okozza, vagy valahol nedvességet kapott. Nem lett jobb, ezért úgy hagytam. Azt hiszem, hogy a hideg időre allergiás. Mikor 8-10 fok alá megy a hőmérséklet, fel kell melegedjen az autó kb szobahőmérsékletre és azután kapcsol be rendesen (ki be kapcsolgatom és egyszer csak jó lesz)

Mi lehet a gond? Sajnos megjártam a környéken jó pár autóvillamosságist, műszerészt, de meg sem akarták nézni. (ők csak ki-be szereléssel foglalkoznak, vagy nem akarnak ránézni)



2022. nov. 26. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Én inkább a hőtágulással hoznám összefüggésbe. Ha hideg van nincs érintkezés de amint hőt kap kigátul és van érintkezés. Csak kérdés hogy hol.
2022. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak oylan rádiók amik bizonyos hőmérséklet alatt nem működnek, még be sem kapcsolnak egy biztonsági védelem miatt hogy ne kapjon párát és ne legyen zárlatos. Ez mondjuk -30 -50 foknál jellemző tehát furcsa hogy fagypont felett is ezt csinálja. Vagy az a védelmi hőérzékelő ment gatyára benne, vagy más dolog van a háttérben. Lehet hülyeség de nekem volt olyan fejegységem ami egy kínai noname vacak volt és egy munkás autóba volt nekem belerakva, és jó 1évután csinálta eztde csak akkor ha már jöttek a fagyok és az autón már megjelent a jég és az utastérben sem volt sokkal melegebb, aztán amint egy picit bemelegedett már egyből minden jó volt.

Mivel olcsó kínai hulladék volt egy piacról így nem görcsöltem vele. Amikor az autót eladtam akkor a rádiót kikaptam belőle hogy jó lesz majd nekem valamire alapon és végül odaadtam egy ismerősömnek hogy valami legyen az autójába és Ő is megtapasztalta ezt a hibát, de Ő elvitte egyoylan helyre ahol foglalkoznak fejegységek javításával és bár furcsán néztek rá hogy azt a szemetet rakta le eléjük de azért ránéztek és mondták neki hogy van benne egy hőérzékelő ami túl magas és túl alacsony hőmérsékleten letiltja a rádió áramellátását nehogy baj legyen mondjuk pára miatt zárlat például. Mondta hogy mi meg hogyan de nem igazán értettem. És mondta hogy bár extrém hidegekbe kéne működnie, dee valószínű kalibrálatlan fos volt benne vagy alapból selejtes és ezért tiltotta le a működést enyhe hidegben. Mondták neki hogy ezzel nem görcsölnek hogy kicserélik meg minden, meg haver sem akart ezért pénzt adni külön így inkább vett egy picivel normálisabb darabot és azzal neki sem volt már gondja.

2022. nov. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az erősítő gyári Mark Levinson, nem gondolnám, hogy nem éri meg javíttatni, viszont lehet, hogy itt is az érzékelővel van a gond.

Köszönöm mindkettőtök válaszát!

Ide írok majd a fejelményekről, akinek hasonló problémája lenne.

2022. nov. 27. 00:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Vélhetően fázik. :)
2022. nov. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!