Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.9 PD TDI mennyire megbízható...

1.9 PD TDI mennyire megbízható motor?

Figyelt kérdés
jelenleg egy Seat Leonnal szemezgetek ami 1.9 PD TDI motoros és eddig azt hallottam hogy a vw pd tdik például nem a legmegbízhatóbb motorok ha rossz embertől veszem. Ha tegyük fel ez az autó fogjuk rá jó állapotban eladó, akkor megérné ezt a motort választani?

2022. nov. 30. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Nem a tulajon múlik, a PD már nullkilométeresen sem volt jó vétel, max akkor, ha eleve úgy tervezte valaki a vásárlást, hogy 2 éven/50 ezer kilométeren belül eladja.


Persze ez mindig olyan dolog, hogy bármikor bárki rossz hírét terjeszti egy közismerten és gyártó által is bevallottan rossz konstrukciónak, akkor mindig megjelenik valaki, hogy "neki is az van, 150 ezer kilométerenként cserél olajat, van benne 3 kilométer, gyári vezérléssel és még semmi baja nincsen". Ja, meg a lottó főnyereményt is néha megnyeri valaki, de attól még nem igazán hívhatjuk jó befektetésnek a szerencsejátékot. Az esélye megvan neki, hogy neked hosszú távon semmi bajod nem lesz azzal a PD-vel, de az esély erre igencsak minimális.

2022. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

#1 "van benne 3 kilométer"


3 millió*

2022. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van jó és rossz széria is 1.9 PD-ből. Motorkódtól és előélettől függ, hogy megéri-e foglalkozni a kiszemelt autóval. Konkrétummal nem tudok segíteni, mert nem kerestem ilyen motorral autót, ezért nem ástam bele magam.

Amúgy semmi baj a PD motorokkal. Sosem mondott olyat a VW, hogy rossz konstrukció. Egyszerűen eljárt felette az idő, ahogy előtte eljárt az adagolós dízelek felett. A rossz hírét az kelti, hogy volt egy széria, amibe a Siemens gyártotta a PD elemeket, és azok tényleg beszartak akár 100000 km alatt. Ezeket a VW többnyire ingyen cserélte, szóval szerintem mára nem igazán fut ilyen motor az utakon, vagy csak nagyon kevés. Ráadásul ez a 2.0-ban volt, tehát az 1.9 nem is érintett. A 1.9 PD TDI-k egy részében gyakori a hajtókar csavar szakadása, ami lekukázza a motort. Ha cserélték a csavarokat, akkor ezektől sem kell félni, de tudni kell melyik motorkódok érintettek, és bizonyítékot kell kérni a cseréről, vagy belekalkulálni a vételbe, hogy ezt minél hamarabb meg kell csinálni.

2022. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha jó állapotban van és karbantartották akkor kivisz a világból

ha nem, akkor legyen tarcsiba egy garnitúra pd elem, kábelköteg meg tandempumpa

2022. dec. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én elengedném már ezeket szerintem túl nagy 50-50, hogy vagy jót vettem vagy nem.

És ilyen korú autónál amibe garantáltan van 300ezer+km, nehéz lesz jót találni.

2022. dec. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!