Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tartsam meg a sebessége...

Hogyan tartsam meg a sebességet 50-en?

Figyelt kérdés

Oktatóm rengetegszer szólt hogy 55-60-ig is felmegyek. Próbálom megtartani a lábam de nagyon érzékeny a pedál és megy tovább a sebesség.

Szóval egyszer rá rakom egyszer le veszem és 45-50 között ugrál a sebesség. Hogy tanuljam meg egy sebességén tartani? És milyen gyakran kell le pillantani a sebesség mérőre?


2022. dec. 5. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

A gázpedál működése analóg. Van a 0 (minimum), van a 100 (maximum). A kettő között effektíve végtelen a tartomány. Van 23, van 78, van 49.2642. Olyan nincs, hogy "megy tovább a sebesség". Azért megy tovább, mert tovább nyomod. Nem akarsz olyan gyorsan menni? Nyomd kevésbé. Hogy tartsd meg ott a lábad? Ugyanúgy mint magasabban, csak lejjebb.


Szerintem elég világos. Nincs itt semmi titok, meg stratégia, meg "hogy kell". Jobban nyomod gyorsabban mész, kevésbé nyomod lassabban mész. Ennél több nincs ebben a sztoriban.

2022. dec. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlat kérdése. Ha sokat vezetsz, 5 km/h sebességkülönbség is feltűnik. Amíg nincs meg ez a rutin, addig nincs más módszer, mint időnként lepillantani a sebességmérőre és korrigálni a lábaddal. Nincs pontos recept, hogy ezt milyen időközönként csináld. Ahogy igényled, vagy ahogy van egy szabad másodperced a perifériás látássodban, amikor nem másra figyelsz.
2022. dec. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Most, amikor még nem érzed a sebességet, akkor gyakrabban, de ne az kösse le a figyelmedet, hogy a mutatót bámulod.

Szokd inkább azt, hogy milyen gyorsan szalad hátra a környezeted.

A gyorsulás/lassulás nem köthető egy pontos lábálláshoz. függ attól is, milyen sebességfokozatban vagy, milyen a terep. Lejtőn lehet nem is nyomod egyáltalán, mégis gyorsul. emelkedőn meg tövig kinyomod, és alig vánszorog (még helyes fokozatban is!).

Ez nyilván két szélsőség. A pumpálás nagyon rossz módszer, ne szokj rá!

De hát azért vagy kezdő, hogy ezeket kitapasztald, megérezd.

2022. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az út sem tökéletesen egyenes. Hol meglassul, hol meggurul az autó. A gázpedállal kell lekövetned a változást. Vastag talpú cipőben rosszabb a pedálérzet, ezért szokták javasolni tanuláshoz a vékony talpú cipőket.
2022. dec. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:

Lent van a sarkad a padlón? Biztosan támaszkodsz vele?

Gyakorolj egy varrógéppel.

Vezetés közben hallgasd a motor hangjában a fordulatot. Azt kell állandó szinten tartani és csak időnként lenézni.

2022. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam a vizsgán, hogy 3-asban mentem és úgy jobban hallottam a motor hangját, hogy ne változzon.


Bevált, igaz erre hibapontot adott a vb, hogy "túl magas fordulatszámon működteti a motort", de legalább nem buktam meg gyorshajtás miatt.

2022. dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!