Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Muszaj ezt hideg motornal?...

Muszaj ezt hideg motornal? (legtelenites)

Figyelt kérdés
Most volt hutoviz csere. Kicsit meg levegos lett utana, de a szerelo azt mondta majd kilegteleniti magat teljesen. Azt mondta hagyjam kicsit jarni levett hutokupakkal, max fűtéssel, addig mig ketszer be nem kapcsol legalabb a ventilator. Eleg problemas lenne ezt hideg motornal elvegezni, mert mire bemelegedne az udvarban alapjaraton a dizelem, az fel ora lenne kb. Az lenne a kerdesem hogy lehet e ezt ugy is hogy megyek vele pl 20 km-t, aztan azutan veszem le a kupakot jaro motornal? Vagy muszaj hideg motornal levenni a kupakot es ugy varni hogy bemelegedjen?
2022. dec. 6. 11:36
1 2
 1/13 krwkco ***** válasza:

"Az lenne a kerdesem hogy lehet e ezt ugy is hogy megyek vele pl 20 km-t, aztan azutan veszem le a kupakot jaro motornal?"


Meg lehet csinálni meleg motornál is.

DE

1. Le kell állítani a motort

2. Ha kinyitod a kupakot, akkor a 100 fok feletti hűtővíz kiforrhat és leforrázhatja a kezed. Ezért ronggyal kell megfogni a kupakot. (Annyi elég, hogy elrántsd a kezed, nem kell tűzbiztos kesztyű)

3. Ha a rendszerben levegő van, akkor a tágulása miatt 100 fok alatt is kinyomhatja a vizet.


Ezért álló motornál, ronggyal megfogva csak egy kis résre szabad nyitni a kupakot. Ha megindul a hűtővíz felfele, akkor vissza kell zárni, mielőtt kifutna. Várni kell és ismételni.

Ha nem fut ki a víz, akkor elindíthatod a motort levett kupakkal. De még akkor is figyelni kell, mert pl. a termosztát nyitásakor is megindulhat a hűtőfolyadék, ha a hűtőben levegő van.

2022. dec. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Na és miért nem borítod fejbe azt a szerelőt, amelyiknek kifizeted a munkadíját és úgy adja vissza az autót hogy "fejezd be magadnak hülyegyerek"?
2022. dec. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 krwkco ***** válasza:
58%

"kifizeted a munkadíját"

Mert, ha nem művelet alapján megszabott díjjal dolgozik a szerelő, akkor jogosan mondja, hogy természetesen semmi akadálya, de az időbe telik és azt is ki kell fizetni. És addig üljön le és pocsékoljon el még egy félórát az életéből.

És ezenkívül azért sem, mert egy kultúrembernek eszébe sem jut, hogy a másikat "fejbe borítsa", ha valamiben véleménykülönbségük van.

2022. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha jó a hűtőrendszer kérdező, akkor még egy legutolsó renyó is légteleníti önmagát, ami tele van légtelenítő csavarokkal, megvárod, míg kinyit a termosztát(menet közben látod, hogy kicsit visszaesik a mutató)majd mész vele egy keveset, és utánatöltesz. Ennyi.
2022. dec. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
1 es koszi, tehat akkor lehet meleg motornal is. Ne aggodj, vigyazok magamra ha esetleg jonne ki a viz, rongy is nalam lesz.
2022. dec. 6. 16:51
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

#3 "jogosan mondja, hogy természetesen semmi akadálya, de az időbe telik és azt is ki kell fizetni"


Igen, ki kell fizetni, mert az is része a szerelésnek. Most ez kb. olyan, mintha kerékcserénél nem húznám le a kerekeket, hanem azt mondanám, hogy "menj el így, majd te lenyomatékolod magadnak, én nem csinálom meg, mert az extra idő". Vezérlés cserénél összerakom a vezérlést, de a hosszbordásszíjat már tedd fel magadnak. Megkuplungoztam az autót, de a munkahengert légtelenítsd ki magadnak. Leengedtem a régi olajat és kicseréltem a szűrőt, de a friss olajat öntsd bele magadnak. De ha már itt vagyunk, holnap ha megyek teszkóba és veszek egy kis felvágottat, kíváncsi leszek, hogy a pultos belebassza-e a kosaramba a 30 deka párizsit, mert "a becsomagolás már plusz munka".


Az az autó NINCS KÉSZ! A légtelenítés nem egy plusz munka, hanem a munka része. Beletartozik a munkadíjba. A szerelő nem végzett el egy olyan feladatot, amiért a kuncsaft fizetett, helyette rábízta, hogy csinálja meg magának. Fel nem tudom fogni, hogy mégis hogy a rohadt életbe vagy képes fapofával védeni ezt a hozzáállást. Ha normális szervizről lenne szó (persze nincsen, mert ilyet csak egy ócska garázsjancsi csinál), akkor fogyasztóvédelemhez lehetne fordulni.


A "fejbe borítós" részről meg annyit, hogy nyilván túlzok. Én a másik oldalon tartózkodom, így pontosan saját magamból kiindulva, hogy normális hangnemmel sokkal többet el lehet érni. Az agresszív megfogalmazás arra próbált rávilágítani, hogy ez számomra egy nagyon abszurd és rettenetesen pofátlan szituáció és bár mint írtam nem vagyok az agresszió híve, de egyáltalán nem lenne meglepő, ha valaki így reagálna erre, mert ez messze túl megy egy határon.

2022. dec. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 krwkco ***** válasza:
0%

#6

Nem Te döntöd el, hogy egy ügyfél és egy szerelő milyen magánmegállapodást köt egymás között.

Ez a megállapodás természetesen nem érinthet olyan eseteket, amikor az autó nem biztonságos vagy tönkremehet, miután elhagyja a műhelyt. De itt egyikről sincs szó.

2022. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#6 Ja és még valamit a "plusz munkáról/időről".


Egy értelmes lelkiismeretes szerelő nem fogja lespórolni azt az extra 5 percet. Az autószerelő szakma kialakult ügyfélkörrel a legjövedelmezőbb, nem pedig ismeretlen jött-mentekre várni. Stabil ügyfélkört normális hozzáállással lehet kialakítani, nagy a bizalmatlanság az emberekben a szerelők iránt és ha találnak egy megbízható lelkiismeretest, megtartják. Pont ma hívott minket valaki, hogy a testvére ajánlott minket neki, mert ő is mindig hozzánk jön és nagyon meg van elégedve. Van egy női kuncsaftom, nemrég vett egy drága 3 éves autót, patika állapot, nyilván vigyáz rá és el volt ájulva, hogy mi használunk ülésvédőt, mert sokan mások nem, meg a ruhánk sem olyan retkes, mint egy szénbányászé, hanem adunk magunkra. Azóta is hozzánk jár. Az is plusz munka, hogy betegyem az ülésvédőt a kocsiba, de lám, nyertünk vele egy ügyfelet.


Lehet persze időspórolósat játszani, csak az ilyen extra 5 percek nagyon sok bevételt tudnak hozni a jövőben. Aki 5 perc spórolásból akar meggazdagodni, az nagyon sok pénztől bukik el.

2022. dec. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7 Ja igen persze mert a szerelő nyilván csökkentette a végösszeget emiatt. Nincs itt semmilyen magánmegállapodás, ilyen nem létezik. A szerelőre lett bízva egy munka, nem végezte el rendesen, de a pénzt kifizettette.


Azt meg már véleményezni is képtelen vagyok, hogy szerinted ha tele van levegővel a rendszer és 5 liter víz helyett van benne 2, az szerinted veszélytelen. Sok mindent olvastam már tőled, de most még saját magadon is messze túltettél, ekkora bődületes f*szságot még tőled sem vártam.


Mellesleg a hosszbordásszíj hiánya is veszélytelen, ha pl. csak a klímát hajtja, tönkre sem fog menni semmi, akkor ilyen esetben gond nélkül lehagyhatom? Olajból elég ha 5 helyett 3 litert öntök bele? Olajnyomáshoz annyi is elég, a nívópálca meg nem érdekel, jóvanaz. Az meg remélem természetes és nyilvánvaló, hogy szervizlámpát soha többé nem nullázok ezentúl, a világító lámpa se nem veszélyes, se nem káros, ott rohadjon meg.


Nincs. Megfelelően. Elvégezve. A. Munka. Pont.

Ne próbáld meg-/kimagyarázni, mert nem lehet. Mondhatsz akármit, érvelhetsz akármivel, itt most nem lesz igazad. Ez most nem egy vita, nem egy eszmecsere, hanem ténymegállapítás.

2022. dec. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 krwkco ***** válasza:

#8

"Egy értelmes lelkiismeretes szerelő nem fogja lespórolni azt az extra 5 percet."

Értelmes szerelő... Ez alatt egy olyan embert értesz, aki azt hiszi, hogy egy dízel motor 5 perc alatt eléri a termosztát nyitási hőmérsékletét és még ki is dolgozza magából a levegőt? Mint amilyen Te vagy?


"az ilyen extra 5 percek nagyon sok bevételt tudnak hozni a jövőben."

Megírtam, hogy "ha nem művelet alapján megszabott díjjal dolgozik a szerelő". Vagyis óradíjat számol attól a pillanattól kezdve, amig foglalkozni kezd az autóval, addig amig az el nem hagyja a műhelyt. Ebből az "5 percből" neki nincs nyeresége. Az ügyfél érdekét nézi. És ha az ügyfél ezt a maga számára is előnyösnek tartja, akkor miért szólsz bele?

2022. dec. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!