Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szajkózzák sokan, hogy...

Miért szajkózzák sokan, hogy a SUV, de még a kompakt SUV kategória is teljesen értelmetlen?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy városban nem kell ténylegesen “terepjárni”, így hát a “városi terepjáró” megnevezés hülyeség…

De ezen túl miben értelmetlenebbek mint bármelyik másik kategória?


Általában nagy és kényelmes autók, nagy belső terekkel és relatíve nagy csomagtartókkal.


Szokták ugye mondani, hogy ormótlanok és ez nem jó a városba… De pl. nagyobb, akár magasabb, akár kövérebb embereknek ez lesz a kényelmes.


És nem feltétlenül olyan nagyok, egy Mazda CX5 az mindössze 4 méter 57 centi hosszú.


Toyota RAV4 is csak 1-2 centivel hosszabb, pedig abban van ám hely.


Az új Volkswagen Tiguan most 4 méter, 72 cm hosszú lett…


Az agyon istenített szedánok sokszor sokkal hosszabbak, így nehezebb is velük parkolóhelyet találni, mert ugye még a szélesség az ami számít, de a magasság ilyen szempontból teljesen mindegy.


Egy 2022-és Volkswagen Arteon 4 méter 85 cm hosszú. Ami az előbbiekhez képest durván hosszabb… De például ez a szedán még 2 centivel szélesebb (!) is mint mondjuk a Toyota RAV4.


Vagy mondjuk egy Volvo S90, vagy egy Tesla Model S Plaid, az hosszabb mint egy Range Rover Sport, nagyjából 5 méter hosszúak, a Model S még kicsit több is.



2022. dec. 13. 20:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Ki mondja, hogy értelmetlen? Már megint csak az általánosítás megy.
2022. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Revolúcióbiológus ***** válasza:
68%
C szegmens SUV-kat hasonlítgatsz D meg E szegmensbéli szedánokhoz. A VW Arteon alternatív SUV méretaktegóriájába pl. a Toyota Highlander esik, nem a CX-5 meg a RAV4. Azokat a Golfhoz hasonlítsd.
2022. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Lehet az en hibám, de nem értem.

Most a sedan v az suv a rossz es fujj?

Ízlés kerdése az egész. Van az a sedan amivel boldog lennék, és van az az suv ami sosem kéne kb ingyen sem.

Ülj be egy pl kia sportage-be es mond h értelmetlen, ha már kompakt suv.

De ugyanigy egy a4-5 sedanba.

Felhasználas függő szerintem. Én személy szerint a sok fiatal anyukát/szőke barinő-flesh hölgyemenyt nem értem a tankokban...

2022. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Most csak egy márka-kategóriatars kombival összehasonlitva...

- nehezebb

- nagyobb a homlokfelület

- szűkebb beltér


Nem tudom max az egyetlen előnyenek azt lehet felhozni, hogy magasabban ülsz benne, de tapasztalatom szerint a SUV sofőrök csak az előttük levő hatsó lámpájáig látnak, szóval teljesen mindegy.

2022. dec. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon sok fórumon, tesztben boncolgatták ezt már olyan emberek akik nálunk többet láttak és jobban értenek ehhez.


Ahogy 2 mondja nem jól az összehasonlítások a leírásodban.


Amiket mondanék dióhéjban


1 Nem praktikusabbak. Pl egy Peugeot 3008-ban alig van több hely bent mint egy 308-ban ha beülsz akár előre akár hátra. Nagyobbnak érződhet mert feljebb vagy és nagyobb rajta minden elem. Ez az összes ilyenre igaz, odarakod egy hasonló méretű egyterű mellé, ég és föld belül csak az persze nem divatos


2 Ugyanolyan motorral lassabbak és többet is esznek mint pl egy ferdehátú vagy kombi ami kb ugyanabban a kategóriában van. Pl a Tiguant nem Arteon kategória, valahol a Golf és a Passat közt van (más platform). Ma mindenhonnan az szól hogy környezettudatosság így meg úgy, közben ezeket vesszük pedig nem adnak annyi pluszt amennyivel nagyobb a lábnyomuk


3 Vezetni rosszabb őket, nincs ezen mit magyarázni ez fizika. Feljebb van a súlyközéppont, magasabban ül az egész, te se mozogsz úgy téli bakancsban mint sportcipőben


4 Drágábbak mint a nekik megfelelő nem crossover meg nem suv autók. Sokszor nem is olyan kevéssel. Sokszor annyival, hogy vehetsz pl VW Golfot annyiból amennyi egy T-Cross. A T-Cross a Polo alapjain van és kb annyi is a hely benne, az egy kategóriával lejjebb van

2022. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert értelmetlen!
2022. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Magasabban van a súlypontja és nagyobb a légellenállása, általában teljesen feleslegesen.


Nekem nem azzal van a bajom, hogy létezik a suv kategória, hanem hogy lassan már mást nem is gyártanak. A szedánok, kombik sorra szűnnek meg.

2022. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Nekem az a bajom velük, hogy teljesen felváltották az egyterűeket, pedig azoknál praktikusabb autó kevés van.


Nincs egy olyan suv amiben hátul 3 teljes értékű ülés lenne. Az egyterűekben pedig sz szinte alap volt.

2022. dec. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
utolsó kettőnek üzenem, használt autót kell venni, 2000-2010 közötti japán szívó ottómotorost jó alvázzal és motorral. Én is ezt teszem ha lesz pénzem egy nap XDDDDDDDDD
2022. dec. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

9: szerencsére megtehetem és ha nem muszáj, akkor nem járnék 15 éves autóval, mert nem szeretek rendszeresen szerelőhöz járni.

Szerencsére sikerült elkapnom az utolsó Sharan-ok egyikét, ezzel 10 évig elleszek, addigra remélem lesz valami értelmes alternatíva.

2022. dec. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!