Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhat az indítózást...

Mi okozhat az indítózást követően egyetlen hangos koppanó hangot az autó gyorsulása közben, kivéve persze a balesetet?

Figyelt kérdés
Indítózás utáni első gyorsításkor, 20km/órás sebesség elérésekor, egyetlen, jól hallható koppanás hallatszik elöl, a motortérből, valahol a bal oldalon. (Ford Focus kombi, MK2 2007-es.) Fontos kiemelni, hogy csak indítózás után fordul elő, tehát forgalomban, megállás-elindulás során soha nem lehet hallani (pl. lámpánál, amikor a motor, ugyebár nem áll le). De ha a motort (akár melegen) leállítom, majd beindítom aztán elindulok, akkor jön az egyszeri koppanó hang. Jól reprodukálható hiba, mindig bekövetkezik. Ami még fontos, hogy nem függ össze a motor fordulatszámmal. Kipróbáltam, hogy lejtő tetején megállva leállítottam, majd beindítottam a motort, és üresben elkezdtem gurulni. Akkor is jelentkezett a koppanás, pont 20km/óránál. Találkozott már valaki hasonlóval? Akik jobban értenek az autókhoz, mire lehet következtetni a fentiekből? A karosszériánál, futóműnél nyilván lehet sok probléma, de hogyan függ ez össze az indítózással?

2022. dec. 16. 23:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Rémlik valami ezeknél, hogy ABS önteszt jellegű dolog fura zajt csinál és indítás után csak egyszer, lehet az?
2022. dec. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!