Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond? Már a harmadi...

Mi lehet a gond? Már a harmadik szett féktárcsa van a kocsin rövid időn belül, de most ez a harmadik is kezd "ütni".

Figyelt kérdés
Sorrendben, amik voltak: trw, ate, és most febi. 5-8ezer km után fékezéskor rázza a kormányt. Laikusként szinte kizártnak tartom hogy három különböző gyártó tárcsája is ütni kezdjen. Már a kerékagyak is újra lettek cserélve, mikor a harmadik (febi) szett felkerült. Futómű egyéb alkatrészei is teljesen újak.
2022. dec. 22. 21:49
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Szerintem a szilent minimális hibát is felerősít, amit amúgy észre sem veszel. A túl lágy/szakadt szilent nem tartja a lengőkart, ezért minimális fékerő ingadozásra elkezd remegni, és ez rázza be a kormányt. Nekem legalábbis ez az elméletem.
2023. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
21; de akkor miért nem az első pillanattól rázza? Miért csak 5-8-10ezer után?
2023. jan. 5. 16:24
 23/38 anonim ***** válasza:
Mert az új tárcsa tökéletes, a használd meg nem az. De mondom, ez csak az elmélet, amit mögé próbálok rakni annak, amit tapasztaltam. Megnéztétek a szilenteket?
2023. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
23; vadonat újak. lengőkarostól, mindennel együtt lettek cserélve. új a kormánymű is (nem felújított). újak a külső-belső kormányösszekötők. Újak a lengéscsillapítók. Új a kerékagy. Amúgy minden TRW, a lengéscsillapító az gyári. A fékek meg zimmermann.
2023. jan. 5. 20:22
 25/38 anonim ***** válasza:
Utángyártott szilenttel lehet gond, nekem is új volt. De majd meglátod, hogy előjön-e megint. Akkor tömör hátsó szilentet keress, ha lehet hozzá kapni!
2023. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
25; elsők, nem hátsók. A TRW a gyári beszállító, még a bmw cikkszámok is benne vannak a lengőkarokba, csak a bmw logo van kicsiszolva belőlük. Nade majd meglátom mi történik. Tömör szilentet nem akarok, mert az drasztikusan rontja a komfortot.
2023. jan. 5. 21:52
 27/38 anonim ***** válasza:

Első lengőkar hátsó szilentjére gondoltam. Nem emlékszem, hogy érdemben romlott volna a komfort, viszont picit direktebb lett az eleje, ami szerintem inkább pozitív.

VW csoportos autóknál is bevett gyakorlat a TT tömör szilentet berakni a hulladék gyári helyett ugyanebbe a pozícióba.

2023. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Amit még észrevettem, hogy a hátsó tárcsák nem olyan szép fényesek, mint ahogy azt a többi autón látom. Olyan, mint mikor csak épphogy hozzáér a betét, és csak finoman "csiszolja". Műszakin viszont hiba nélkül átment a fékhatásvizsgálaton.
2023. jan. 8. 11:35
 29/38 anonim ***** válasza:
Nincs berothadva a csúszka?
2023. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
29; nincs berohadva. magam szedtem szét, tisztítottam, ellenőriztem. könnyen mozog.
2023. jan. 8. 18:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!