Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga 2hét múlva....

Forgalmi vizsga 2hét múlva. Bármi jó tanács, tapasztalat a vizsgáról?

Figyelt kérdés

Utvonalat, manővereket ügye majd tételszerűen kell húzni, fix helyek vannak utvonalanként, hol mit kell csinálni.


Igazából vezetésen kivűl van valami egyéb dolog amit érdemes lehet tudni?


Azt sok helyen hallottam, hogy a nyugodtság, higgadtság mindennél többet számít stb.


2022. dec. 25. 17:45
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
85%
A legegyszerűbben úgy lehet elkerülni a hibapontokat, hogy nem hibázol. Sok sikert!
2022. dec. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg hibáznál (pl nem engedsz át egy gyalogost a zebránál) akkor se állj meg, kezdj el stresszelni stb, menj tovább mintha mi sem történt volna.
2022. dec. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
33%

Tök mindegy. Mindenért te vagy a szar.

Nekem volt egy utca, autók parkoltak a bal és a jobb oldalon. Persze indexelni kell jobbra balra mint valami idióta, az is elvonja a figyelmed. Meg beparkolt egy furgon a kereszteződés jobb szélére, nem is láttam tőle h ott utca van. Persze nem lassítottam le, ez miatt megbuktam. Utánam jött egy lány, vizsgázott ő is ugyan ott megbukott. Ő se látta h ott egyáltalán utca van. Szóval ja, undorító az egész. Nem kellene esetleg felfesteni parkoló helyeket? Hogy ilyen furgonok ne álljanak már be a kereszteződésbe… De persze nem vesznek elő senkit, hanem téged. Én 70 ezret fizettem már a második vizsgára de így itt is megbuktam. Nekem elment a kedvem ettől. Bánom h nem szlovákiában tettem le, olcsóbb lenne és nincs ez a köpedelem vizsgabiztosi rendszer. Ennél undorítóbb hatóságot se látsz más országban. Szlovákiában sincsenek. Írországban vizsga sincs… Nekünk mint kommunizmus fő maradványa megmaradt. Mint ahogy a tankerületek akik a tanárokat félemlíti meg a kormány nevében….

Szóval nem tudsz mit tenni, egy bukás után amúgy is másfél hónap mire kapsz időpontot, első vizsgára 3 hónapot vártam mert nem kaptam időpontot a nyomorult vizsgaközpontól hamarabb, vagy is az oktatóm. Az lett volna jó, ha 30 óra után azonnal vizsgázni tudtam volna. De erre képtelenek. Imádom ezt az országot, ha a kormánynak kell valami az max 30 napon belül intézd el, de ha neked kell valami akkor nincs ilyen. Undorító az egész. Azt várom h ha lesz egy újabb vizsga átmenjek és megyek is el ebből a mocskos országból örökre. Megbántam hogy vissza jöttem már nagyon.

2022. dec. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Vizsga előtt legyél ott fél órával ahol az oktatóddal megbeszélitek.

Ha beszáll a vizsgabiztos, bemutatkozik, elmondja a feladatokat, tudnivalókat, illetve ellenőrzi az adataidat, személyi igazolványodat.

Ezt követően alá kell írnod, hogy alkalmas vagy a biztonságos vezetésre

Ezután kell húznod kártyákat: 3-at kell húznod, egy útvonal, egy parkolási manőver és egy megfordulási manőver

Ezután körbe kell nézned a kocsit: az alábbiakat kell leellenőrizned rajta: gumik állapota, rendszámtáblák olvashatósága, kormány holtjátéka, lámpák/világítások az autón - itt az oktatót is meg kell kérni hogy lépjen a fékbe, hogy a féklámpát is le tudd ellenőrizni. Majd ha indulsz, még bent a telephelyen kell tenned egy kötelező fékpróbát.

Az útvonal az városonként eltérő, hogy fix-e vagy sem, abban a városban fixek voltak, ahol én vizsgáztam, de hivatalosan csak utcákból állnak, amiket sokféle képpen lehet érinteni.

A vizsga időtartama 50 perc, amikre nagyon figyelj: sávváltásoknál a záróvonal, holttér folyamatos figyelése, körültekintés, elsőbbségadási szabályok, jobbkezes utcák, gyalogátkelő/gyalogosok, egyirányú utcából fordulás. Ezek szoktak lenni a leggyakoribb, legtipikusabb buktató hibák. Kisebb hibák, amik nem járnak azonnali bukással, azokból 10-et lehet elkövetni, ezeket a vizsgabiztos a hibalapon jelöli.

Az útvonalat, feladatokat az oktató mondja, hol kell elvégezni, melyik útszakaszon, mást nem mond a vizsgán.

Nyilván fontos, hogy nyugodt legyél, én azt szoktam írni, hogy úgy állj hozzá, mintha ez is egy óra lenne, ahol elvisztek valakit kocsikázni, aki ha kellően elégedett, akkor utána egyedül is kocsikázhatsz. :)

És igen, hiba esetén ne kezdj el parázni, ha nem szól a vizsgabiztos semmit, akkor csak menj tovább. Ha valami azonnali bukást jelentő hibát csinálsz, akkor nem vezettetik végig a vizsgát, hanem félreállítanak, hogy cserélj helyet az oktatóddal.


Sok sikert!

2022. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
17%
#3 A saját szarságod miatt ne másojat okoljál! Aki balfék, azt jól teszik, ha kivágják a francba, így is sok tehetetlen van az utakon, aki nem oda való.
2022. dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
80%
Ez is olyan vizsga, mit az összes többi.. szerencse is kell hozzá
2022. dec. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
81%

A 4. tanácsát fogadd meg. A Vizsga előtt legyél kezdetűt. Remélem a harmadik törölve lesz. Jó, ha tudod, olyenek is vannak az úton. Ha majd már vezetsz, ezekkel együtt kell élni. Anyósülésre sem engedném.


Még annyi, hogy mutasd is, hogy tudsz biztonságosan vezetni.

Pl. én buktam azon, hogy jobbról csupa üres telek volt. Jobbkezesnél láttam, hogy nincs ott senki, de nem lassítottam, és néztem el látványisan arra.

2022. dec. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat tapasztalatokat, 4-esnek kifejezetten köszönöm a lényeges választ
2022. dec. 25. 21:28
 9/45 A kérdező kommentje:
Jelzek ha 01.12-én sikerült a vizsga-e
2022. dec. 25. 21:28
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Sok sikert kívánok neked!Nekem egy nappal utánad lesz,remélem szerencsét hoz a péntek 13😅Bevallom őszintén,hogy nagyon félek,ráadásul csak ma szólt az oktatóm,hogy 9 nap múlva vizsga és eléggé félek,pedig eddig nem volt bennem félelem a vizsgától,de most kegyetlenül félek,hogy elhibázok valamit🙂
2023. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!