Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a forgalmi...

Mit gondoltok erről a forgalmi vizsgáról? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném,hogy nem hibáztatok senki mást azért mert megbuktam (3.mentem) csak nemértem. Eddig nem voltam kiakadva,hogy meghúztak,mert akkor tényleg

b u taságot csináltam (egyszer nem áltam meg a zebrán, az elsőnél meg "túl intenzíven fékeztem mikor sárgára váltott a lámpa" ez szintén a vizsga legvégén volt) és itt is 1-2 hibavonalam lett

A történet:

Megcsináltam az ellenőrzéseket,elindutal minden rendben ment. Letelt az 50 perc,de rájöttek,hogy az utolsó parkolást nem csináltam meg, így bementünk egy 30 zónába,hogy parkoljak még egy balra előre 90-sat. Tudtam,hogy 30 zónában vagyok az egyik legforgalmasabb úton így figyeltem az indexre meg a jobbról jövőkre, a lényeg: szépen beálltam,el is fogadta a vb mondta hogy akkor menjünk tovább (de itt se volt még vége a vizsgának) és a lényeg,hogy még vezettem utána pár kört és visszatértünk a bázisra. Már kezdtem örülni,hogy jupi megvan a jogsim,szépen beparkoltam minden. Erre odaadja a papírt,hogy megbuktam.

Az 50 perc alatt egy hibavonalam sem lett,de az azonnali bukásoknál bevolt húzva,hogy nem voltam körültekintő a tolatásnál és balesetveszélyes helyzetet teremtettem (?). És végül sok sikert kívánt a következő vizsgára,én meg ülök ott és nézek,hogy mivan.

Én is éreztem,hogy nem néztem eleget hátra tolatás közben (mert túl közel voltam az egyik kocsi hátuljához és néztem azt is,hogy ne kormányozzak már rá,de közben figyeltem,hogy jön-e valaki),de végül segítség és bármi baj nélkül kikanyarodtam,nem tartottam fel senkit meg semmi nem történt.


Útvonalam:

nagyon sok 30 zónát érintettünk,mindenkinek megadtam az elsőbbséget,fékkészenlétben voltam stb, kettő kézifékes indulást kelett csinálnom (egyet vasútiátjárónál) az is simán ment,egyszer se fulladtam le, egyirányúakból mind helyesen kanyarodtam ki,elengedtem mindenkit a zebrán, ahol lehetett max sebességgel mentem,de nem léptem túl,mindenhol irányjelzőztem ahol kelett,hátranéztem, mentem országúton ott is minden rendben volt rendesen lesoroltam stb. Kivágott elém egy biciklis meg kiszaladtak elém a kisiskolások mind a két helyzetben megdicsért a vizsgabiztos,hogy szépen reagáltam.

Kár tovább ragoznom,de 0 hibával végig csináltam az egészet ,minden feladatot-parkolást és a végén egy ilyen miatt meghúzott,és igazából azt se tudom mi a kérdésem meg tudom,hogy nem tudtok ti se mit csinálni neki,de muszáj volt leírnom,mert megbeszélni senkivel nemtudom itthon is csak lecsesztek,hogy "f sz vagyok mert nemtudok hátranézni mikor kell"


Másnak milyenek a tapasztalatai? A végén meg megegyezte a vizsgabiztos,hogy sok szerettel vár következőleg. Az oktatóm meg megkérdezte,hogy hoztam-e a következő vizsgadíjat? Mondom hát nem arra készültem,hogy megbukok.


Nektek mik a tapasztalotok? Azt mondták,hogy van olyan vb aki ettől simán átengedett volna (másik oktatók mondták) mikor az oktatóm mesélte nekik ,hogy mivolt.

Kezdek elkeseredni,pedig már azthittem teljesen felvagyok készülve és most menni fog..a következő alkalommal már fogalmam sincs mire számíthatok.


2013. nov. 19. 17:12
 1/3 A kérdező kommentje:

Elnézést,hogy ilyen hosszú lett,de már tényleg muszáj volt valahova leírnom.


Tapasztalatokra lennék kíváncsi erről az egész jogsiszerzésről.

2013. nov. 19. 17:13
 2/3 r-miklós válasza:
Mivel harmadszor is megbuktál ne a vizsgáztatókban keresd a hibát hanem magadban. Az lenne a legjobb ha keresnél egy szakembert, vagy egy barátot aki köntörfalazás nélkül elmondaná a véleményét a vezetési stílusodról, technikádról, némi vezetés után. A bukások oka általában vezetéstechnikai hiányosságok, vagy a stressz. Ha azt mondják, hogy suta vagy akkor gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. Ha idegeskedsz, akkor vagy elmész pszichiáterhez, vagy önfegyelmet gyakorolsz pl.: bármilyen járművön utazol úgy ülj, hogy lásd a forgalmat, és "vezess" (elméletben), azaz tudd, hogy mennyivel és hol lehet menni, elemezz minden útkereszteződést, stb. Addig kell csinálni míg rutinná nem válik, és ha ezt teszed a vizsgán is akkor át fogsz menni. Sok sikert!
2013. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem bennük keresem a hibát,tudom,hogy ez a dolguk, írtam is,hogy az első két bukásom teljesen az én hibám volt,nagyon stresszeltem,nem figyeltem kellően,de ezt az utolsó vizsgát ezt nem nagyon tudom elfogadni. Bár kénytelen vagyok. Szerdán megyek egy másik (ismeretlen) oktatóhoz,aztmondta vezetünk 2 órát és meglátjuk,hogy mi a probléma.


Meg,hogy előttem két ember úgy ment át,hogy az egyik nem állt meg a stop táblánál plusz kétszer patkázta az autót egy parkolásnál (pluszba lett 9 hibavonala) a másik lány pedig egyszer nem adta meg az elsőbbséget a 30-as zónában meg a zebrán egy gyalogosnak. És megkaptak a jogosítványt.

2013. nov. 24. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!