Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi jár azért, ha egy balesetné...

Mi jár azért, ha egy balesetnél nem állok meg segíteni? Rám tudják bizonyítani? Hogyan?

Figyelt kérdés

Elméleti példa: Olyan esetre gondolok, amikor mondjuk egy autóval záróvonalon és/vagy leszorítva, állat módjára, szabályszegően megelőznek veszélyhelyzetet teremtve, és aztán mondjuk 5-10 perc múlva látom ugyanezt az autót karambolozva, pl. felborulva az árokban, rommá törve.

Én pedig röhögve elhaladok mellette, hogy nesze neked megérdemelted, mintha semmit nem is láttam volna.

Kérdezem, ezért jár büntetés, ha nem álltam meg? Be tudják bizonyítani? Mi jár érte?



2022. dec. 31. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szemtanu, kamera. Soha nem tudod miért sietett, lehet hogy a gyereke lett rosszul es korházba viszi...ne ítélkezz
2022. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Amilyen formában a kérdést feltetted, már abból feltételezhető, hogy a választ te magad is tudod.


Igen, segítségnyújtás elmulasztása miatt jár érte büntetés, ha rád tudják bizonyítani.


Bővebben itt olvashatsz róla:


[link]


Tekintve, hogy nagyon sok autóban van már menetrögzítő kamera, illetve térfigyelő kamerák is lehetnek az úton, már nem lehetetlen a bizonyítás.


Bár szerintem nagyon sokan hasonlóképpen gondolkodunk arról, hogy mi a francnak segítsünk egy olyan embernek, aki az életünket veszélyezteti, de ezt meg kell fontolni, mert ha bizonyítható hogy elhajtottunk mellette, nagyobb bajba kerülünk. Igen, Ő volt szabálytalan, de ez a jog szerint nem mentesít senkit a segítségnyújtási kötelezettség alól. Bár valóban nem érdemli meg.

2022. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Lásd az előttem szólókat, plusz ne feledd: legjobb öröm a káröröm, érdemes tehát kimaxolni: Megállsz, odamész, kiröhögöd. Megkérded van-e szüksége segítségre, majd úgy rángatod ki az autóból, hogy az eltört karja által okozott fájdalom miatt egészen biztosan egy életre megjegyezze, hogy hol lakik az úristen.

Utána még mindig tovább röhöghetsz rajta - és senki egy rohadt dszót nem szólhat.

Hát nem megéri megállni?!

2022. dec. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Természetesen van rá esély.

De a véleményemet nem írom ide, mert kitiltanak.

Jó ha tudod: bűncselekmény.

De?, ha annyit teszel, hogy hahaha, 112? Hihihi, képzeljék, egy barom, bruhaha, a 345-ös kőnél, szakadok, felcsavaradott a fára, ez nagyon állat. Jöjjenek, gyorsan.

Ha ennyit megteszel, már elég.

Aztán annyit vihighatsz, amennyit akarst

2022. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Segítségnyújtás elmulasztása konkrétan bűncselekmény. Valószínűleg nem fogják rád bizonyítani, kivéve ha a mögötted haladó, aki majd megáll segíteni, szépen felvesz kamerával.
2022. dec. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!