Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó km óra mekkora befolyásol...

Autó km óra mekkora befolyásoló tényező használtautó vásárláskor?

Figyelt kérdés
Azt mondják állapotot veszünk, nem kilométert. Mégis ódzkodnak a sok km-t futott autóktól. Ez mennyire megalapozott? Anno én 150ezer km felett már nem akartam autót venni. Viszont ha megnézem a becsületesnepper hirdetéseit - pár éves autóktól eltekintve - rendre tele van 200-300ezer km-esekkel (és most van egy 500ezer km feletti is). Amennyiben megbízható az eladó, tudjátok hogy most perpill jó a motor, megvennétek ennyi kilométerrel? Vagy hiába jó most, de pártízezer után zsebbenyúlós tud lenni a szervíz ilyen futásteljesítmény mellett?
2023. jan. 1. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

"Azt mondják állapotot veszünk, nem kilométert."


Mert ez egy hulye szlogen, amit elterjesztettek a nepperek. En amit nezek hogy hany tulajdonosa volt, meg a kilometer. En is kb. 180 ezer km-ig vennek hasznalt autot.

2023. jan. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem számít a km.

Lehet a 180ezresben is van 300ezer csak vissza lett tekerve. Így ugyan ott vagy mintha eleve a nagyobb futásút vetted volna.

Kevesebb km alatt is ki lehet nyírni úgy az autót, hogy zsebbenyúlós tud lenni a javítás.

2023. jan. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Nincs jelentősége, mert úgy is vissza van tekerve.
2023. jan. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Első autómat 400 ezer km felett vettem (2004-es évjáratú) 3 évig használtam és kb 550 ezer km-el adtam el. A mai napig megy (ismerős vette). Motorikusan soha se volt bajom vele, 1x kellett kuplungot cseréltetnem benne illetve kopó alkatrészeket (fékbetét,gumi) de semmi extra. Kövi autómat kb 40 ezer km-el (2018-os évjáratú) vettem meg ami egy rakat sz.r volt. 3 ezer km után kuplungmunka henger meghalt benne aztán a motor is szarakodott zabálta az olajat.

A mostani autómat 260 ezer km-el vettem meg már 340 ezernél tart és semmi baja nem volt még szerencsére.


Szóval nézegetheted a km állásat az autónak nincs értelme. Ahogy előttem is leírták inkább az számit hogy kitől veszed meg. Ha olyantól aki legyilkolta akkor nyílván ne várj csodát.

2023. jan. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézzünk egy átlagos nepper autót: 15 éves dízel 600ezer km-el. Visszatekerik a szokásos 180ezerre. Miben lesz jobb? Semmivel, max a szemednek szebb a futásteljesítmény.
2023. jan. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Az állapot és a km valamennyire összefügg.

Értsd: egy 150-et futott autó lehet:

-jó állapotban

-valós km-el szétgyilkolva

-300-ról visszatekerve. Ergo annyiból igaz a mondás, hogy a kevesebb km nem garancia semmire.


Viszont egy 500 ezret futó autó a legritkább esetben van tényleg jó állapotban.


Amúgy a legtöbb autóra 100, max 150 ezer km-ig van garancia. Nem véletlen. Addig van el az autó relatív kevés hibával, amit még megéri a gyártónak bevállalni. Utána már bármi jöhet bármikor. Nyilván a kritikus alkatrészek rendszeres, minőségi cseréjével csökkenthető az esély, hogy gond lesz, de ezt az ára miatt nem sokan teszik meg.

2023. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a tipikus autóvásárló a km óra állását nézi és nem hajlandó olyan kocsit megvenni ami 150 ezernél többet futott, ezért a tipikus eladó visszatekeri az óra állását a kívánt értékre. Az emberek saját magukat akarják becsapni.
2023. jan. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Egyáltalán nem számít az óraállás. Kevés kilométerrel is lehet szar, sok kilométerrel is lehet jó, minden megcsinálva. Viszont az igaz, hogy a valós kevés kilométeres autó nagyobb valószínűséggel lesz jó állapotú, de nagyon elkérik az árát, még akkor is ha nem is valós... Szerintem inkább magas futásteljesítményűt vegyen az ember, nagyon alapos átvizsgáltatással, valószínűleg olcsóbb lesz mint a kevés kilométeres szar.
2023. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha az autót karbantartják, akkor 500 ezer km után is tudja azt, amit 150 ezernél.
2023. jan. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Motorral még problémám nem volt. Volt diesel francia 400.000++ -al. (sokminden elromlott motor nem.) A végén lebarnult a küszöböknél. Volt régi swift 400.000++ km-el. Soha nem rohadt le. Feleségem körbetörte. 25 évesen küszöböknél barnult. Egyik sem ette az olajat.
2023. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!