Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet ez a hang a motorból?

Mi lehet ez a hang a motorból?

Figyelt kérdés

Pár napja bő két hét állás után beindítottam a 98-as Swiftemet (1.3, 8V). Fulladozott, rángatott, dadogott, majd pár km múlva a jelenség megszűnt. Autókhoz értő kollégám azt mondta, falsot szívott a leülepedett üzemanyag miatt a motor, teljesen logikus.


Viszont azóta egy furcsa hang jön a motor jobb oldala felől, ahol a vezérlés van. Tudjátok, vannak a lendkerekes játékautók, amiket ahogy hátrahúztok, majd elengedtek, egy jellegzetes, fogaskerekes búgó hanggal mennek előre. Ehhez tudnám hasonlítani ezt a hangot, vagy a versenyautók váltójának a sírós búgásához. Állandóan jelen van a hang: indításkor, gázadáskor, alapjáraton, hidegen, melegen egyaránt.


Valami csapágyra gondoltam, de videók alapján egyikre se emlékeztet ez a búgás. Esetleg átugorhatott a vezérlés az egyik rángatás során? Hanganyagot megpróbálok majd rögzíteni valamikor, ha ennyi rejtjelezésből nem sikerült rájönni.


(A "vidd szerelőhöz" típusú kommentekkel nem vagyok kisegítve, köszi. Egyébként is nemsoká viszem, olaj-, gyertya- és vezérléscserére, illetve kipufogójavításra, de jó lenne tudni, mire készüljek.)



2023. jan. 5. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:

" falsot szívott a leülepedett üzemanyag miatt a motor, teljesen logikus."

Azt a fenét szívott falsot.

Aztán meg megjavult volna??

Mégis mennyire ülepedett volna le hogy nem tudná felszívni, mint a szilvalekvár??

Nem füstöl, veszi a lapot rendesen ?

De szerintem a kettő nem függ össze, reggel szarul indult, azután meg tönkre ment valami.

2023. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Nem füstöl, veszi a lapot rendesen ?"

Megy ugyanúgy, mint eddig, csak megjelent ez a nyöszörgés. Eddig is evett valamennyi olajat (2 decinek mondanám 1000 km-enként), ezután is fog nyilván, de nem látványosan füstöl. Elsőre beindult egyébként mindenféle szenvedés nélkül, mint bármikor máskor, ezért tartom életszerűnek ezt a verziót, hogy valami az üzemanyagellátással volt először. Ja mert amúgy füvön áll az autó, gondolom, az esős-párás-saras idő nem tesz neki jót, főleg, ha alulról kapja.

2023. jan. 5. 18:51
 3/9 veterán vas ***** válasza:

A leülepedett üzemanyag miatti fals levegő okozta időnkénti rángatás, majd annak megszünése, kb. annyira logikus, mint a szakadt ablaktörlő lapát gumija miatt kiégő pótféklámpa, ami aztán a következő sebváltáskor megjavul.


Az "esős-párás-saras időben, füvön álló autók...."

Szóval Angliában minden vidéken tartott autó dadog? ;)

2023. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, akkor én elhiszem, ha nem az volt, mert nem igazán értek hozzá, viszont nem lettünk közelebb a kérdés megválaszolásához: akkor mi volt ez?
2023. jan. 6. 04:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Én meg itt várok-várok a hangfelvételre... :)
2023. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elnézést kívánok! Nem tudom, miért, de videót csináltam, annak ellenére, hogy 6:10-kor még semmi nem látszott. :) A szelepcsattogás csak hidegen hallatszik, remélem, egy hézagállítás megoldja, nem is az a kérdésem lényege. A kérdésem lényege az a visító, fémes-fogaskerekes nyüszítés, ami alapjáraton is tökéletesen hallatszik, de a frekvenciája a fordulatszámnak megfelelően változik. Egyébként beletettem azóta úgy 300 km-t, semmi baja és a teljesítményén sem érződik változás, de attól még nem ártana tudni, hogy ez mégis mi akarna lenni.


[link]

2023. jan. 7. 19:14
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekem továbbra is a legészszerűbb magyarázat az, hogy vagy a benzinpumpával van valami, vagy az üzemanyag volt hulladék, amit tankoltam, vagy én nem tudom. Gyertyára, trafóra azért nem gyanakodnék, mert csak hidegen, úgy 4-5 km-ig csinálja a rángatást és a majdnem-lefulladást, onnantól kezdve mintha mi se történt volna. Józan paraszti ésszel végiggondolva ha gyújtásproblémája lenne, akkor az nemcsak hidegen jelentkezne. Hengerfejproblémát tartanék még fizikailag lehetségesnek, na de akkor vagy guruló vízforraló lenne az autó, vagy visszabugyogna a kipufogógáz a kiegyenlítőbe, vagy csupa olaj lenne az. Tanácstalan vagyok, de majd a szerelő véleményét és remélhetőleg a megoldást majd leírom, ha kész az autó... ami alighanem februárban lesz csak. Amennyit ilyen benzinárak mellett használom a kocsit, nem fog belemenni sok kilométer.
2023. jan. 16. 17:00
 8/9 A kérdező kommentje:
Illetve a legfontosabbat kihagytam: ha csak 1 napot áll, másnap nem jelentkezik a hiba. Ha 3-4 napot többet áll, akkor igen. Ezért hihető számomra a leülepedés.
2023. jan. 16. 17:02
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valakit érdekel, netán hasonló jelenséget produkál az autója...


A hang és a rángatás is megoldódott magától (szerelőhöz jövő héten megyünk). Többször előfordult azóta is, hogy 1-2 hetet állt az autó, de a hiba elmúlt. Van egy olyan érzésem, hogy valahol sikerült valami rossz benzint megetetnem a személygépjárművel. Fura, mert ha van olyan kocsi, ami sztereotipikusan elmegy bármivel, az a Swift, ráadásul soha nem is hittem el ezeket a mítoszokat - plusz soha nem is tankoltam nóném kutakon; de én más magyarázatot nem találok a történtekre.

2023. febr. 12. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!