Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik az autópályán 150-nel...

Akik az autópályán 150-nel tépnek, ennyi pénzük van benzinre?

Figyelt kérdés

A sportkocsik kivételével minden kocsit 110-120 km/h sebességre optimalizálnak, ebben a tartományban a legkedvezőbb a fogyasztásuk. Az enyém 6.5 körül eszik. Tudna 160-nal is tépni, de nagyon megemelkedik a fogyasztása. 130 körül már 8 litert is fogyaszt.


Valahányszor autópályán járok, mindig vannak, akik padlógázzal söpörnek el mellettem a gyorsítósávban. Nemcsak Magyarországon, mindenhol. Értem én, hogy gyorsabban akarnak célhoz érni, de a legtöbben azért nem ötven kilométert mennek autópályán. Ennyire mindegy sok embernek, hogy két-három literrel többet zabál a kocsijuk száz kilométeren? S igazából csak pár percet nyernek, érdemes ezért? A száguldozók mondják már el, miért csinálják. Semmi bajom velük, csak nem értem a logikájukat.



2023. jan. 14. 20:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan.
2023. jan. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
150 még nem padlógáz. Tiétek a fogyasztás, a V8 az enyém!
2023. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
61%

Kisszivem, mig te 100-110-zel piszmogsz a kulso savban, addig en elmegyek melletted 140-nel, 1 liter plusz fogyasztassal. Cserebe 1 ora alatt majd' 20 percet verek rad es ha visszafele is ugyanezt csinalom, akkor mar a vacsoramat is megettem es meg is furodtem, amikor te letamasztod a verdat. Mindezt 1300 sz.ros forint aran.


Szerinted megeri? Szerintem igen.

2023. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%

"A sportkocsik kivételével minden kocsit 110-120 km/h sebességre optimalizálnak, ebben a tartományban a legkedvezőbb a fogyasztásuk"

Erről szóltál az autógyártóknak is? Csak mert nekem úgy tűnik, ők még nem tudják, jó lenne, ha értesítenéd őket.

2023. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

- Céges autó, nem ők fizetik az üzemanyagot.

- Értékesebb az idejük, mint az a plusz pár eurónyi benzinköltség.

- nem gondolnak bele, csak nyomják neki.

2023. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
38%
Amugy ha az autod 130-nal 8 litert fogyaszt, akkor talan el kene gondolkozni azon, hogy vegyel egy takarekosabbat.
2023. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
15%
Pistike, szerintem ha negyvennel mennél, még kevesebbet fogyasztana a verda. Sőt, ha eladnád a csipába és vonattal mennél, az lenne az igazán takarékos. Nem szégyelled magad, így pazarolni?!
2023. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem valami harmatgyenge városi autód lenne, ami már 130-nál üveghangon üvölt, akkor nem lenne 2-3 liter a különbség.
2023. jan. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem az a zavaró, hogy miért vannak száguldozók, sebességtúllépők. Burkoltan az ilyenek ellen irányul a kérdés inkább, teljesen megértem amúgy, a szalagkorlátra felcsavarodva találkozni néhány ilyen ámokfutóval. Gonosz vagyok de nincs bennem sajnálat. 130-al ok menjen mindenki aki tud, és akar, de többel ne!
2023. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%
Én pont ötven kilométert megyek pályán, nem vagyok fillérb@szó(bár milliomos sem) lassan 20éves az autóm, de nyugodtan és stabilan tudok tartani 170es tempót. Logika nincs benne, szeretek haladni. Számomra pedig még az a meglepő, hogy a sok új autó meg nem nagyon megy 130-nál többel.
2023. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!