Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik az autópályán 150-nel...

Akik az autópályán 150-nel tépnek, ennyi pénzük van benzinre?

Figyelt kérdés

A sportkocsik kivételével minden kocsit 110-120 km/h sebességre optimalizálnak, ebben a tartományban a legkedvezőbb a fogyasztásuk. Az enyém 6.5 körül eszik. Tudna 160-nal is tépni, de nagyon megemelkedik a fogyasztása. 130 körül már 8 litert is fogyaszt.


Valahányszor autópályán járok, mindig vannak, akik padlógázzal söpörnek el mellettem a gyorsítósávban. Nemcsak Magyarországon, mindenhol. Értem én, hogy gyorsabban akarnak célhoz érni, de a legtöbben azért nem ötven kilométert mennek autópályán. Ennyire mindegy sok embernek, hogy két-három literrel többet zabál a kocsijuk száz kilométeren? S igazából csak pár percet nyernek, érdemes ezért? A száguldozók mondják már el, miért csinálják. Semmi bajom velük, csak nem értem a logikájukat.



2023. jan. 14. 20:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"Az én kocsim egy 1.8-as Toyota Corolla. Igen, amerikai. Igen, városi autó."


Semmi gond, hogy a Toyota japán, de totál lényegtelen, a lényeg hogy ne más zsebében turkálj, ha neked jó a külső sáv 110 akkor menj ott kutyát nem érdekli.

2023. jan. 15. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
75%
Aki 110-nel nem mer többel menni az minek ül autóba?
2023. jan. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Jah igen kérdező akkor mégis csak van bajod azzal aki gyorsabban megy tőled. Csak kiderült mi itt a gond.


Arra véletlenül sem sikerült gondolni hogy aki beáll egy sebességre nem azt számolja előtte hány percet nyer hanem egyszerűen az az utazó sebessége?


Ez a tipikus kis polgár gondolkodása és a kutyát nem érdekli hogy amerikai kocsid van. Nem muszáj autópályán menni. Ott a főút, mehetsz rajta 109,8 km/h-val.

2023. jan. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
74%
Hahaha, nagyon röhögök, hogy a szerencsétlen saját magát tiltatta ki az ostoba fröcsögésével... :) :) :)
2023. jan. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
82%

A kérdező feltett egy egyszerű kérdést, erre megy a zsigeri alázás.


Valakinek többet ér a megtakarított idő, mint a többletfogyasztás. Ez lehet azért, mert az autóban töltött időt inkább pihenésre fordítaná az illető, de lehet azért is, mert az így megtakarított időt munkára, ezáltal több pénzt keresve, mint ami a többletfogyasztás. Pl. ha valaki óránként kereshet akár 10 ezer forintot, de 40 percet megtakaríthat 3000 forint benzinnel, akkor jobban megéri gyorsabban menni. Ez a kérdés persze független attól, hogy menyira szabályos vagy veszélyes a sebességtúllépes.

2023. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
72%
#25 nem, a kerdezo feltett egy 'kerdest' ami mar onmagaban tartalmazott egy prekoncepciot, egy mogottes, zsigeri irigysegbol, csorosagbol adodo frusztraciot es megprobalta beadni hogy mindenki mas a h.lye, csak o a helikopter.
2023. jan. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Na meg a már törölt hozzaszolasai is mondjuk úgy nem épp kulturáltak voltak.
2023. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Igazából az egész kérdés csak azért született, mert ő egy amerikában élő, havi 50 millát kereső programozó és mégis hogy engedhetik meg a suttyó, halandó magyarok, hogy gyorsabban merészelnek menni, mint ő.

Pedig ha tényleg ennyit keresne, akkor pontosan tudná, hogy sokaknak többet ér 1 óra, mint az a plusz 5 liter többletfogyasztás.


Amúgy senki nem alázta, annyit írtunk neki, hogy sokat fogyaszt az autója, ami igaz is, erre kezdett el személyeskedni és sértegetni a válaszadókat.

2023. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nekem azt is megírta privát üzenetben, hogy évek óta impotens, ezért is ilyen frusztrált.
2023. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazán? Akkor nekem ezért írta, nem szeretném-e megrakni hátulról. Így már világos!
2023. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!