Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkolásnál fontos, hogy 2...

Parkolásnál fontos, hogy 2 vonal közé álljak be? Mennyire probléma ha nem törődök vele? Mi jár érte?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, ez jelentéktelen apróság, veszélyhelyzetet nem okoz, kárt nem okoz. Éppen ezért nem is szoktam figyelni pl. Tesco, Aldi, stb. parkolókban hogy 2 vonal közé sikerüljön a beállás, hanem csak ahogy esik úgy puffan alapon csinálom. Ha vonal fölé, 2 helyet elfoglalva, akkor úgy.

Ti mit gondoltok? Lehet valami következménye? Szoktatok ti is így parkolni? Egyetértetek vagy sem?



2023. jan. 18. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvető kúltúra kérdése a normális parkolás, arról nem is beszélve ha két helyet foglalsz el, vagy közel állsz a másik autóhoz, esetleg rá is nyitod az ajtód.

Ha nehéz beállni a két vonal közé akkor gyakorolj, nem rosszból mondom.

2023. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges következmények:

Kiálló részek letörése, kulccsal karcolás, leköpés, kilincsek belülről különböző kellemetlen anyagokkal megkenése és így tovább. Egyéb esetben a megfelelő, idiótákat gyűjtő facebook csoportokban megjelenés. Rosszabb esetben parkolni tudó, de kevéssé konfrontációt kerülő emberekkel szó/ütésváltás.

Megtanítottak, parkolj is normálisan.

2023. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Te trollkodsz?


Alapvetően megbüntethetnek.


Amúgy meg hatalmas bunkóság, főleg, ha valami zsúfolt helyen teszed.

2023. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen lehet következménye. Szarul állsz be, aztán aki melléd áll, vagy elmegy, telibecseszi a kocsidat, mert rányitja az ajtót. Amúgy is megtörténik sajnos, nagyon dühítő, de ha jól állok be, vagy mértanilag egyenlően osztom el a távot 2 autó között, legalább az esélyét csökkentem, hogy Pali bácsi mellém álljon, és izomból rába***a az ajtót a kocsimra. Sokszor inkább megállok messzebb a bejárattól, mert féltem az autót.
2023. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elvileg KRESZ-szabályt sértesz, gyakorlatilag kevesebben férnek el. Ha alig van kocsi, nem gond. Legfeljebb lesuttyóparasztoznak.
2023. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyes országokban simán megbüntetnek ezért akár a szupermarket parkolóban is.


Magyarországon max. leköpik az autódat vagy felrakják a képét a helyi fb csoportba.

2023. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Mivel az egy záróvonal, hozzá sem érhetne az autó. Jó nagy parasztság több helyet elfoglalni. Remélem meghúzzák az autódat, amikor ilyen gyökér vagy.
2023. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha tök üres, akkor koppra középre két vonal közé állok. Ha két autó közé állok, akkor úgy, hogy pl. az idős utasom kényelmesen ki tudjon szállni, illetve más autónak a vezető oldalát ne blokkoljam. Ha viszont senki nem két vonal között áll, akkor alkalmazkodok a kialakult rendszerhez - persze ha ők hamarabb arrébb állnak, én tűnök a köcsögnek, de normális oldaltáv és minél többen elférjünk, ez az elvem, mint a közlekedésben mindig, itt is rugalmas vagyok.
2023. jan. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fontos.
2023. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!