Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki meg tudna mondani hogy...

Valaki meg tudna mondani hogy a " XY1P-0530-01-005 " Mazda motorolajnak mennyi a viszkozitasa ?

Figyelt kérdés
Az okostonik es a mindenhez erto de semmit sem tudok kedveert, a viszkozitast NEGYZETMILIMETER / SECUNDUM-ban merik es NEM 5w30 , meg nem 5w40 !

2023. jan. 18. 14:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
Kinematikai, vagy dinamikai? Ja, ha m2/s-ba kell neked, az csak kinematikai lehet... Ha hozol mintát, szívesen megmérem neked.
2023. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
12 a viszkozitása.
2023. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
#2, Hány °C-on?
2023. jan. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Kerem CSAK es CSAK azok irjanak akik : a) tudjak mi a viszkozitas, b) tudjak hany fokon van megadva a viszkozitas. Az olyan "velemenyezok" mint a melyen tisztelt #1 es #2 "valaszolok" (jobbszelen balf...k) inkabb lapozzanak. Kulon kertem az okostonikat es nagyonhulyeket hogy NE irogassanak velemenyt ! A velemeny olyan mint a segglyuk ! Mindenkinek megvan a sajatja es senki sem kivancsi a masikera !
2023. jan. 18. 18:53
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

#1 és #3-as választ író általad "balf...".nak titulált válaszoló vagyok, aki laborban dolgozik, ezzel foglalkozik. Nem viccből írtam, hogy megmérem neked szabvány szerint ingyen és bérmentve. Ha ezt a szívességet megteszem, akkor már had ne én vegyem meg a boltban neked saját költségemen a mintádat! Mindössze ennyit kértem. De akkor vidd el olyan akkreditált laborba, ahol keményen fizetsz érte!

De nyilván én vagyok az "okostoni", "nagyonhülye" meg "segglyuk", hiszen szerinted lövésem nincs arról mi az a viszkozitás!

Hát így próbáljon meg szívességet tenni idegeneknek az ember! Többet nem fogok, inkább megfogadom a tanácsodat és "lapozok".

2023. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%

Ha jól látom, ez az 5w-30 dpf, tehát a dízelek olaja. Mivel nincs hozzá adatlap, valahol a Total oldalán kellene keresgetni, ugyan is ők gyártják ezt is.

A probléma az, hogy semmit nem találni...ezért veszek pl. Eneos olajat. Excel táblában összehasonlítottam a többivel, és lényegesen több adatot megadnak. Dermedéspont, forráspont, kinematikai, dinamikai viszkozitás 40 é 100 fokon. Gondolom Skyactivod van, mint nekem is (benzin).

2023. jan. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
#6 Mazda 5 2.0 diesel dpf szuros. A viszkozitast 40 es 100 C fokon adjak meg, viszont sem a mazda, sem total oldalan nem talaltam ilyet. Ismerem az eneos olajat, sok autoba hasznaltam (kia carnival, kia carens, toyota avensis, hyundai I30 - hoz es meg voltam elegedve. Mazda a mazda olajat irja elo, abbol is DPF -hez valot, viszont a viszkozitasrol sehol 1 szo sem. Leteznek nagyon jo viszkozitasu olajok (xado 5w50, liqui moly 10w60, redline 5w50, gazpronft 5w50, de egyik sem dpf szuros autoba valo.
2023. jan. 19. 11:28
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező , szerinted mindenki hülye csak te vagy az a helikopter?

Ha ennyire okos vagy akkor miért itt kérdezel.??

2023. jan. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%

7-es, Mazda olaj :DDDD jézusom, na innentől felesleges is vitatkozni. Olyan, hogy Mazda olaj nincsen barátom, a Totallal vannak leszerződve, de akkor ezek szerint ennyire is értesz hozzá....mert ezt minden Mazdásnak tudnia kell.

Először az autó amiket előír: viszkozitás (5w30), specifikáció (API, ACEA, ILSAC), ha ezeket teljesíti akkor te a Tesco-s olajat is belerakhatod.

"(xado 5w50, liqui moly 10w60, redline 5w50, gazpronft 5w50," mi az, hogy jó viszkozitás, te miről beszélsz ?

2023. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
Az a baj, hogy fogalmad sincs semmiről, okoskodsz, de semmit nem értesz az egészhez, Javaslom olvasgass a témában. Specifikációk, jóváhagyások, viszkozitás, kinematikai viszkozitás, HTHS stb...akkor nem írnál ennyi baromságot, na pá.
2023. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!