Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A magyarok többsége mikor fog...

A magyarok többsége mikor fog felelős autótulajként gondolkodni?

Figyelt kérdés

Sajnos én is azt tapasztalom a környezetemben, hogy a legtöbb ember azt hiszi hogy a mai autók még Trabantok, legalább is karbantartás és szervizigény szempontjából. Sokan olyan dolgot halogatnak amit nem lehetne, mert megjavulni magától nem fog de könnyen még nagyobb bajt okozhat. Például egyik ismerősöm sajnált 100ezer körüli összeget szánni a nagnyomású megelőző felújítására, a vége új nagynyomású, négy új injektor és teljes rendszerátmosás lett, a többszöröse a százezernek. De egy pár ablaktörlő lapátot is sajnál venni, már vagy 8 éve a kocsiján van de szerinte az jó.

Az emberek többsége mikor fogja ezt megérteni, hogy a mai autók nem egy Trabant szintjén vannak?



2023. jan. 21. 19:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondták régen, hogy fenn az ernyő, nincsen kas. Amikor a kispolgár nagypolgárnak akar tűnni, zárt már a kocsi, amiben utazik, de belül fapad van és nem kárpitozott bőrülés. Majd ha az országgyűlési választásokon megfelelően választ és adja Isten, hogy felelős (nem pedig felelőtlen) kormánya lesz az országnak, akkor majd telik megfelelő kocsi felújításra.
2023. jan. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Soha
2023. jan. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Egyik kollégám vett használtan egy közel 10 milliós autót, de a casco-ra sajnálta a pénzt. Nekem picivel idősebb az autóm, parkolóban belém tolattak, tettes nem lett meg, közel 2m volt a javítás. Szerencsére volt casco. Ő erre csak legyintett és azt mondta, vele úgysem történik ilyesmi.


Másik kedvencem, szintén kolléga: négyévszakos garnitúrát használ. Elöl nyári, hátul téli. Imádom.

2023. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
Mindenkinek van autója, nem mindenkit érdekel az autózás. Lehet, hogy te meg egy 2000Ft-os hangszórón hallgatod a zenét, mert téged meg az nem érdekel. Nem jelent semmit.
2023. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#4 Na ja, csak az ablaktörlő, izzó és ilyenek nagy szerepet játszanak a közlekedésbiztonságba. Azon kívül meg pár ezer Forint.
2023. jan. 21. 20:10
 6/18 anonim ***** válasza:

#5

Csomó ilyen van, múltkor a benzinkúton volt egy C5 szitrony arasznyi hosszban széthasadt gumival, természetesen a pótkereke IS szét volt már hasadva kb ugyanolyan hosszban. és ilyenekkel jönnekmennek az emberek napi szinten1.

2023. jan. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%
Példa, valaki eladta a régi swiftjet és vett helye újat. Mondjuk 4-5éveset. Ugye meg volt vele szokva, hogy szinte lóf@szt se költ rá csak megy vele. Na a mai modern autósokkal bonyolultabbak és többnyire nem olyan hosszú életre lettek tervezve, szóval ezeknél majd sokkal hamarabb megbosszulja magát a karbantartás hiánya.
2023. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

A többség itt is beletojok fajta. Sőt, amikor valaki normálisan költ a kocsira, leanyázzák. Konkrét példa (nem jut eszembe a "rohadjonleakeze" fórumos neve): autógumikról volt szó, és leírtam, hogy sosem a kocsi értékéhez vettem a gumit, hanem az emberélet értékéhez mérve. Mert régi autó, se ABS, se ESP, csak a gumi az, ami vagy megfogja, vagy nem.

Akkor is a legjobb Michelint vettem rá, amikor 6 éves volt, és most is, amikor már 29 éves, de 25 éves korában is azt fogom venni, amikor már az autó értéke egy nagyságrendbe fog esni egy szett gumi árával (gumi 160, autó kb 300), mert hogy egy Suzukiról van szó.

Na lettem én hazug féreg, meg szarházi szarjankótól kezdve minden, aki telehazudja a fórumot. Nosza, kapott fotókat, amin a kocsi típusa, a gumi márkája és a DOT-szám felismerhető. Olaj lett a tűzre, ettől kezdve már idióta barom is lettem, aki egy fosra ennyit költ.


Remélem te féreg, te is olvasod, hogy rohadnál meg!

2023. jan. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29 éves helyett 19 éves, elnézést
2023. jan. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
2007-es téligumikkal vettem a mostani jövősmenős kocsimat, 2019-ben.
2023. jan. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!