Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A magyarok többsége mikor fog...

A magyarok többsége mikor fog felelős autótulajként gondolkodni?

Figyelt kérdés

Sajnos én is azt tapasztalom a környezetemben, hogy a legtöbb ember azt hiszi hogy a mai autók még Trabantok, legalább is karbantartás és szervizigény szempontjából. Sokan olyan dolgot halogatnak amit nem lehetne, mert megjavulni magától nem fog de könnyen még nagyobb bajt okozhat. Például egyik ismerősöm sajnált 100ezer körüli összeget szánni a nagnyomású megelőző felújítására, a vége új nagynyomású, négy új injektor és teljes rendszerátmosás lett, a többszöröse a százezernek. De egy pár ablaktörlő lapátot is sajnál venni, már vagy 8 éve a kocsiján van de szerinte az jó.

Az emberek többsége mikor fogja ezt megérteni, hogy a mai autók nem egy Trabant szintjén vannak?



2023. jan. 21. 19:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Minden nap ugyan azon az úton megyek munkába, ugyanabban az időben. Elég sokszor jönnek velem szembe ugyan azok az autók. És egy valamit megfigyeltem: rendszeresen látom, hogy az egyik lámpa és az ellentétes oldali ködlámpája világít. Ha csak egyszer látja az ember azt mondaná van ilyen, biztos menet közben égett ki. De amikor nap-nap után, hónapokig így jön velem szembe csak arra tudok gondolni, hogy ennyire csóró és nincs pénze egy rohadt izzóra vagy ez valami speciális kapcsoló állás az autóján ami így kapcsolja a lámpákat.

Ha az előbbi akkor az úgy elég gáz.

2023. jan. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mert én pont a másik véglet vagyok, pedig magyarok a felmenőim, soha nem laktam külföldön.

Minden gyanús zörejnél azonnal szaladok a szervizbe. A hátam mögött meg látom hogy fogják a fejüket, hogy már megint én! :D Alkatrészek terén a munkafelvételen győzködni szoktak, hogy ne kell annyira ragaszkodni a gyári alkatrészekhez, egy jó minőségű márkás utángyártott is van legalább olyan jó, ami itt van nekik a polcon, a gyárit meg rendelni kellene.

Sokan megszólnak, hogy miért veszek drága minőségi waxot, mikor van a teszkóban is 2000-ért. Vagy amikor trutyis idő van, még az utakat is sózzák, városon belül inkább buszozok, gyalogolok, az autó meg a fűtött garázsban áll. Ez mások számára érthetetlen, hiszen ők ha máskor nem is, pont hogy akkor veszik inkább elő a négykerekű esernyőt.

2023. jan. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen waxot veszel de én 1800-ért veszem a nem teszkós karnaubát.. :D nem attól lesz jó hogy drága.

De amúgy az autósok 90%-aazt se tudja mi az a wax, nem hogy még rákenje az autóra. :)

2023. jan. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Nem tudom milyen waxot veszel..."

Évtizedek alatt nagyon sokat kipróbáltam. Az Autoglym termékei, amiket nagyon szeretek és árban szerintem még nem horror drága. Jó, a "régi Swiftes Józsi bácsi" szerint már ez is méregdrága, aki 5 évente egyszer mosogatószerrel meg mosogatószivaccsal lesuvikszolja a kocsit és nem is érti hogy mire való.

Egyébként az Angelwax sem rossz. És abban van valamivel olcsóbban is jó termék, de ez sem az 1800-as kategória.

Szeretem ha igényesen néz ki az autó, olyan a fényezés mint új korában, vagy még szebb és szépen pergeti a vizet.

Nekem ez a bekattanásom, tudom, hogy túlzásba viszem. Autót mosni, takarítani hobbiból is szeretek, másnak meg nyűg.

2023. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hidd el az átlagpógár a 1800 forintos K2 karnaubát se veszi meg, mert melózni kell vele. :)


Csak kíváncsi voltam mit használsz.

2023. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

2 dolog:

-mi közöd hozzá, és ha autókról van szó, Magyarorszàgon miért kell mindenben kioktatni a másikat ahogy az autóját használja?

-nem értem hogy függ össze a Trabanttal. Trabanttal, ha 100 km feletti útra kellett menni, akkor minden 100 km-nél valamit bútykölni kellett, plusz indulás előtt is egy órát lehetett molyolni a motortérben. Ehhez képest egy modernebb autó nulla karbantartással is elmegy sokezer km-t.

2023. jan. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jajah még tiszta szerencse, hogy a mai modern autóknak sosincs semmi bajuk.
2023. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én ezt látom az egyik fő problémának, hogy manapság egy család kb. rá van kényszerülve a 2 autóra, különben nem tud beérni dolgozni, pláne, ahol kisgyerek van és hozni-vinni kell még.


Megyeszékhelytől 10 km-re lakunk, egyszerűen be se érnél 8-ra sehova, ha még a gyereket beviszed oviba, ha meg nem a városközpontban dolgozol (odáig visz be a távolsági), akkor várni másik buszra, azzal is menni, hát órákat ingàznál 1 nap.


Na de a lényeg, hogy igen, itt a többség pl. egyre kevésbé tudja kinyögni az autójavításokat, most pl. mindenki azon panaszkodik, hogy nem tudja lecserélni a régi kocsiját, annyira drága egy autó. Szóval mindenki ingázik naponta 25-40 km-t ide-oda, fizeti így két autóra a havi 90 ezer benzint, biztosítás, adó, és akkor jön a szervíz, az egyik kocsin 100 ezer lenne, a másikon "csak" 50 ezer, egyre több családnak ez kigazdálkodhatatlan.

2023. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!