Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit érdemes tudni A jogsi...

Mit érdemes tudni A jogsi elkezdése előtt 😊?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem hogyha jó idő lesz, neki szeretnék állni megtanulni motorozni, a tanfolyamon kívül milyen költségekkel kell számolnom ? Például szükséges saját ruha vagy ilyesmi ? 😅😁

Nehezebb mint a B jogsi ? Ott is baromira stresszeltem az elején, de idővel elmúlt és megszerettem 😄.


2023. jan. 25. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen kell védőfelszerelés. Motoros kesztyű, protektoros nadrág, vagy térdvédő, magasszárű csizma, illetve protektoros kabát, és persze sisak. Ez nekem 150 ezerbe volt, újonnan

[link]

A rutintanfolyam elég nehéz, főleg ha korlátlanra akarsz mennyi, mert ott még olyanok is elvéreztek akik A2-ről léptek egyet fel. Volt olyan kivel vizsgáztam, hogy 5x-re ment át. Elég nehéz a lassú manőverezés, meg van pár buktató. Alapvetően 10 órát írnak elő, de nekem is 22 volt és második vizsgára mentem át . Én eddig vagyok vele, és tavasszal jön a városi vezetés. Olyan 430 ezerre számolom a végét (plusz a ruha) mire meglesz a jogsi és nem bukok meg.

2023. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én megcsinálnám nagymotorra, aztán lehet túl magasra teszem a lécet persze… akkor egy 500 körül érdemes számolni ezekszerint :o
2023. jan. 25. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha tudsz akkor menj egyből korlátlanra, én is így kezdtem bele, úgyse ültetnek egyből a legnagyibbra, hanem fokozatosan mész felfelé, aztán meglátod hogy megy. Van nálunk aki inkább modosított A2-re, igaz neki nehezen is megy, és túl vam 50 óra rutinon. De ő nő és elmúlt 50.
2023. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem nincs sajnos semmilyen rutinom motorra, de szerintem arra fogok menni, és remélhetőleg a lelkesedés elég lesz 😂
2023. jan. 25. 20:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez ne tántorítson el! Én 47 évesen, jó 30 év kihagyás után vettem egy Aprilia SX50-est, majd rájöttem, hogy kellene egy nagyobb, amivel lehetne túrázni, meg nem tolnak le az útról az autósok, így belekezdtem a jogsiba. Motor már megvan, Mikulás hozta :) (pont dec.6.-án vettem),egy 2008-as Suzuki DL 650
2023. jan. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj tőle, ügyetlenebb rokonom is átment másodjára a rutinon, a többin elsőre, és 54 éves, soha nem motorozott korábban csak fiatalon babettával kicsit. Lényeg hogy ne akarj te lenni a leggyorsabb, ne akarj te lenni a Valentino Rossi, annyira siess csak amennyire muszáj.
2023. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okés, ezen leszek köszi 😊
2023. jan. 25. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!