Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség költségben és...

Mi a különbség költségben és szerelésben a dobfék és tárcsafék közőtt?

Figyelt kérdés
Azt tudom ha pl a tárcsa elkopik azt cserélni kell de a dobféknek a házát is kell időnként vagy csak a belső betétet? És a dobfék is lehet olyan jó mint a rárcsafék?

2023. jan. 25. 20:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

9/


Néha akadnak az embernek rigolyái lehet mondjuk 4 tárcsafékes után észre se venném ha csak nem nézegetném csak kicsit olyan érzés mintha az ember előre lépne kettőt aztán hármat vissza.Egyébként az autó tetszene csak most nehéz helyzetben vagyok a vásárlással meg jól utána kell járni.

2023. jan. 25. 21:58
 12/21 anonim ***** válasza:
60%
Ne azon múljon hogy milyen fék van rajta, ez jelentéktelen minden máshoz képest.
2023. jan. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 veterán vas ***** válasza:

Rém egyszerű:

Kipróbálsz egy 4 tárcsafékes autót.

Aztán egy 2 tárcsa - 2 dobfékest is letesztelesz, naná, hogy ugyan abből a tipusból.

Ha tényleg csak ennyi a különbség, de ez téged naggggyon zavar(!!!) akkor ne vedd meg.


Magánvélemény: talán észre sem fogod venni...;)

2023. jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a dobfék legyártása még mindig olcsóbb mint egy tárcsaféké, hátul meg nem kell akkora fékerő sem, nem véletlen, hogy elöl 2-3 tárcsaszettet is lekoptat az ember mire hátul cserélni kell. Ne aggódj kérdező, amit kinéztél, azon az autón is minden bizonnyal elégséges lesz a dobfék is. Sőt annó voltam egy facebookos csoportban, ahol előszeretettel cserélgették le az 1-es Octavia hátsó dobfékjét tárcsára, mert a konzolja ott volt, vagy komplett hidat cseréltek, de volt aki semmi különbséget nem érzett utána, mert nem lett jobb a fékhatás, és csak esztétikailag nézett ki jobban az alufelnivel.


"Hátul a kézifék miatt alkalmaznak még sok helyen dobféket."

#5! A hátul tárcsafékesen is van kézifék! ;) , sőt van olyan is ahol kombinálták a tárcsaféket a dobfékkel, mert a tárcsa belső, öblös részében kialakítottak egy dobféket a kéziféknek.

2023. jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

12/


Én már össze vagyok zavarodva úgy olvastam,hogy amit kinéztem toyota yaris 2015-től hátul dobfék.Létezik olyan,hogy ez is függhet felszereltségtől?Mert amit most néztem képen benagyítva könnyűfém felni mögött tárcsaféket látok.

2023. jan. 25. 22:08
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem a felszereltségtől függ általában, hanem, hogy milyen erős motorral van szerelve az adott autó.
2023. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
#15 Igen, van hogy felszereltségtől függ hogy mi van hátul, de nem lesz jelentős hátrány a dobfék.
2023. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

13/


Egyenlőre a tesztelésnél még sajnos nem tartok,próbálok valahogy ellavírozni a használt autó piacon.

2023. jan. 25. 22:24
 19/21 A kérdező kommentje:

14/


Akkor lehet csak az esztétikai oldala bánt engem is.

2023. jan. 25. 22:26
 20/21 veterán vas ***** válasza:

#14.

Nem azt írtam, hogy nincs kézifék, hanem arra céloztam, hogy a hagyományos dobféknél, egyszerűbb párosítani az üzemi és a rögzítőféket.

Reméltem, ha már múszaki kérdésekről társalgunk, nem kell mindent A-tól Z-ig külön-külön elmagyarázni, leírni. ;)

2023. jan. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!