Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A hagyományos szervóhoz...

A hagyományos szervóhoz képest milyen az elektromos szervós kormánymű?

Figyelt kérdés
Az elektromos szervós az aminél akár kisujjal is lehet tekerni a kormányt, ellenben a hagyományos szervóssal ahol kicsit nehezebb a kormányt tekerni? Az olyan autómodelleknél ahol mindkettővel szerelték a modellt ott mi a különbség?

2023. jan. 30. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elektromos szervó, egy elektromos motor segít neked a kormányművet tekergetni

Hidlaulikus szervó, egy hidraulikus mukahengerben mozog egy dugattyú amit a szervószivattyú általl pumpát olaj mozgat ide.oda


A rásegítés mértéke nem függ attól hogy van a szervó megoldva


Az amcsi piacra szánt autokon van az a kisújjal "tekerhető" szervó erő

Europában ez nem divat.

Nekem volt egy 83 as accord-om ami usa piacos volt, abban kisújjal lehetett tekernia kormányt, azóta se űlten olyan kocsiban amibe ilyen szervóerő lett volna

2023. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
A működési elven kívül én azt veszem észre, hogy az elektromos szervoval szerelt autóknak jellemzően rosszabb a visszajelzésük az útról. Ezáltal a vezetési élmény kevésbé közvetlen, ami egy sportkocsinál például nem előnyös. Hétköznapi használatban, átlag sofőrnek ez akár előny is lehet.
2023. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az hülyeség hogy egy ujjal is lehet tekerni.

Érezni kell a kormányt, az utat és a döcögőket is a kormányon keresztül.

HA jól működik akkor szerintem egy olajos szervó jobb mint a másik.

Ez akkor nem jó ha gyengül a rásegítés és nehéz tekerni.

De az elektromost láttam már videón ! hogy elkezdte tekerni a kormányt csak úgy.

Na ha ez menetközben van az katasztrófa.

Nekem olajos van és tökéletes, jó a rásegítés, jó az egyenes futás és kanyar után is szépen megy vissza magától egyenesbe.

Érzem vele az utat nem rángatja a kormányt , szóval jó.

2023. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 veterán vas ***** válasza:
75%

#3

"elkezdte tekerni a kormányt csak úgy"???

Tévedés, mert nem kél önálló életre az elektromos szervó, hanem csak a Te mozdulatodra segít rá.

Különben nem kell messzire menni, a swiftekben is ilyen van már 2005 óta.

Ez sem rángatja a kormányt,és visszajön ahogy kell. ;)

2023. jan. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 az nem tűnt fel, hogy direkt megbuherálták az autót? Magától ilyet nem tud. És ha a hidraulikus elszabadul, akár az is kitépheti a kezedből a kormányt.


Az elektromos jobb, egyszerűbb, karbantartásmentes. Nem kell bele olaj, amit nem kell cserélni. Ezen kívül csak akkor fogyaszt, ha mozgatják a kormányt, a hidrósnál mindig hajtja a motor a szivattyút. Elektromosnél csak programozás kérdése, hogy sebességfüggő legyen, Parkolásnál szinte egyujjas, országúti tempónál pedig alig segít rá, van visszajelzés az útról (akár a kezdődő megcsúszásról is).

2023. jan. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:

Sőt vannak program nélküli, egyszerű elektromos szervók is, amik utólag könnyen beépíthetőek.

Pl. a lada kormányoszlopra is felszerelhető, egy ablaktörlő-motor nagyságú szerkezet, ami elég sokat segít a kormányzáson.

2023. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a mostani az első elektromos szervós kocsim, nem tesz hozzá az élményhez na... Olyan szintetikus-nemszeretem.
márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!