Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Át lehet alakítani hagyományos...

Át lehet alakítani hagyományos autót ésszerű áron elektromosra?

Figyelt kérdés

Szükségem van autóra, de egyre többször úgy, hogy kevés kilóméterre és városon belül.. ezért meg sajnálom beindítani is a kocsit. Mindenképp elektromos üzemű kellene, de mégsem moped, amivel még a város ritmusát sem tudom tartani.


Nézem az elektromos autó árakat és látom, hogy még ami megfelelne az én igényeimnek Think City A308, (más ilyet nem találok) abból sincs működőképes választék..


Plug-in Hybrideknek olyan áruk van, hogy az eszeveszett. Kb 1, max másfél milkát tudnék autóra szánni, mert csóró vagyok, de ennyiért meg nincs kb semmi. Hulladék franciát meg nem akarok. (Renault Twizy meg Shitroen C-Zero meg Pözsó, ezekkel van tele a használtautó.hu.. hihetetlen és még ezek is el vannak szállva az árakkal..)


Szóval, adott a feladat. 1,5 misi. Át lehet-e alakítani belőle egy Chevrolet Lacettit elektromos üzeműre?


Jó lenne, ha zöld rendszáma is lenne. Műszaki vizsga megoldható-e.. átalakítást ki végzi.. mennyiért.. lehetségesnek biztosan lehetséges, csak pénz kérdése. Ezt nem tudom, hogy mennyi lenne.



2017. nov. 1. 19:17
 1/5 anonim válasza:
100%
Kizárt ennyiből amennyit írtál.
2017. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Én már csináltam ilyet. A fészerben pont volt egy centrifuga motor kidobva, ami még működött.

Ezzel hajtottam meg a motoros sószórós lánctalpas hómarós önjáró hókotrós talicskámat, amit aztán önjáró motoros lánctalpas sószórós hómarós markolós hókotrós fűnyíró traktorrá alakítottam, természetes tengelykapcsolókon át hajtóműáttételeken keresztűl hajtottam meg, az elektromos áramot napelemekkel állítottam elő, elvégre fűt nem vág az ember esőben.

Amúgy ezt a centrifuga motorot használtam előtte az önjáró szélkerekemre is áramot termelni, azt is hajtóműáttéleken át hajtattam meg a széllel, a szomszédnak is tudtam adni el áramot. Na, ezt átalakítottam, három fázisú mosógép motorot tettem a helyére, így az egész utcaban van plusz három fázis, így került vissza a centrifugamotor a fészerbe. De mint írtam, hamar hasznosítottam is, a talicskámon, akku csak egy 45 Ah- s került bele, az elég is, úgy is csak arra a pár percre kell, amég a felhők a nap elé kerülnek. Ha lemerül e, a szivargyújtón keresztül tudom is tölteni, ekkor jól jön a háromfázisú szélkerekem. Ha nincs nap, van szél. :)

És a szomszéd ismét csak irigykedik, mikor jönni talál az 1000- es swiftjével.

2017. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegyél egy elektromos Pulit. Az ráadásul magyar is csak már nem gyártják.
2017. nov. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem túl régen láttam egy videót, amiben bemutatnak egy Citroen CV2 kisautót, amit a gazdája - egy elektromérnök - átalakított elektromos meghajtásúra. Állítása szerint 1,5 millióból lett kész lepapírozva, de nem túl nagy a hatótávolsága. Ha jól emlékszem, akkor valami 80 km-t tud megtenni egyszerre.
2017. nov. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Talán féléve láttam egy videót egy átalakított Trabantról. Elég jól ment a verda.
2017. nov. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!