Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A prémium üzemanyag miért is...

A prémium üzemanyag miért is jobb pontosan?

Figyelt kérdés

Igazából aposommal 2006-2007-ben vettünk két új autót. Azóta neki 420, nekem 403 ezer km van benne.

Ő gyakrabban (szinte mindig) tankolta a prémium üzemanyaggal, de én csóróskodom, nekem jó a sima is.

Ugyam az az autó, ugyan az a motor.

De semmi különbséget nem vettünk észre.

Neki lett benne turbó cserélve, nekem még gyári minden.

Most lesznek lánc cserések, meg az enyém kuplungos.


2023. febr. 3. 05:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én még sose tankoltam az Auchannál, nem is fogok. De tényleg ilyen rossz lenne? Vagy csak akkor ha az autóba kényes motor van?
2023. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 nemaRendőrség ***** válasza:
90%

Érdekes, pont egy 1.4-es F astra volt az autó nálam is. Ha nem huzattam ki minden indulásnál 2esben 60ig akkor pár perc után a lovak fele elkezdett legelni. Nem igazán akartam vele foglalkozni, pénzem sem volt rá. Kapott egy tele tank omv-t, megszűnt a problémája.


De ha valaki kezdetektől azt tankol akkor dicséri az auchanos üzemanyagot.

Vagy úgy van vele mint az az ismerősöm, hogy 3 év alatt kitermeli a komplett motorcserét az árkülönbség annyit ment vele.

2023. febr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Én még sose tankoltam az Auchannál, nem is fogok. De tényleg ilyen rossz lenne? Vagy csak akkor ha az autóba kényes motor van?"

Decemberben próbáltam ki életemben először ezt a kutat, mikor megszűnt az üzemanyagok ársapkája és csábító volt az árkülönbség. Euro6-os, részecskeszűrős, biturbós dízelbe tankoltam Auchan gázolajat. Nem tudom mennyire számít kényesnek ez a motor, de faék egyszerű őskövületnek nem mondanám. Az ég világon semmi különbséget nem vettem észre.

Sajnos nemek az Auchan nem esik útba. A lakóhelyemtől 200 km-re van a legközelebbi Auchan kút. De ha megint arra járok, simán tankolnék ott.

2023. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

#12 Az tényleg érdekes. :D Én még akkoriban a Shell 100-ast nyomtam, mert éljen a gazdasági összeomlás és az olcsó benzin. Aztán ahogy drágult úgy váltottam 95-re, majd Auchan-ra, illetve Auchannál próbáltam egyszer a 98-at is. Szóval 2 kút 4 féle benzine, nem nagyon volt észlelhető különbség. Illetve egyszer tankoltam egy utazás során egy noname kútnál 95-öt, azzal sem volt semmi baj. Aztán egyszer elfelejtettem a szokásos helyen tankolni, úgyhogy otthon a MOL-nál álltam meg. Utána csak a baj volt vele. Alapjárat szar, erő/nyomaték semmi és fulladt elinduláskor. Elpocsékoltam, utána kapott Shell 100-asat, megszűnt minden baja.


A mostanival nem voltam még sem Auchannál, sem MOL-nál, szóval ennyi infóm van csak róluk. Mikor megvettem kapott Shell 100-at, azóta pedig mindig OMV 95.

2023. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!