Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Öreg autónál normális lehet a...

Öreg autónál normális lehet a minimális hűtővíz fogyás, mert régiek a vezetékek, csatlakozók stb.?

Figyelt kérdés
2023. febr. 5. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki vannak repedezve a csövek, ereszt a bilincs, vízpumpa, azt semmiképp nem nevezném normálisak. Ki kell cserélni az elöregedett alkatrészt, nem az a megoldás, hogy rendszeresen rátöltögetünk.

18 éves az autóm, szerintem már öregnek mondható. Nem kell rátöltögetni se vízre, se olajra.

2023. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1. Lehet, de lehet olcsóbban kijövök ha utánaöntök kicsit minthogy javítatom
2023. febr. 5. 11:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit értesz "normális" alatt. Normális, mert a gumicsövek az évek alatt elérnek és a forró víz az apró pórusokon keresztül kipárolog. Ez nyilván nem egészséges, szóval ha ezt érted "normális" alatt, akkor viszont nem az. Egyrészt nyilván folyton töltögetni kell, másrészt ha már ilyen állapotban vannak a csövek, akkor bármikor szétszakadhat valahol és ez szinte biztosan menet közben fog megtörténni, mikor nyomás alatt vannak a csövek. Szóval ajánlott újracsövezni még most, mielőtt a tréleres számlára is gondolni kell.
2023. febr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a normális? És hogy jössz ki olcsóbban? Egy hétig, amíg időpontot ad a szervíz? Igen, olcsóbb. 1 évig? Míg esetleg kell egy trailer meg a motorgenerál, mert megfőzted? Már nem biztos. Akinek ennyire nincs pénze, az járjon busszal
2023. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#2, oké, csak előbb-utóbb nem csak szivárogni fog, hanem teljesen elhasad a csöved, az összes vized meg egy pillanat alatt kifolyik. Ha nem veszed észre időben, megfőzöd a motort. Úgy már nem lesz olcsóbb.

Mennyibe kerül egy cső, pár ezer forint? Én nem kockáztatnék.

2023. febr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

az én japó autóm 18 éves, nincs vízhiány, nincs repedés, annyi a szint amivel átvettem...sőt a fagyálló hőfoka is...

Az igaz, hogy kétévente vizsga előtt finoman átkenem a csöveket szilikonzsírral.

2023. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!