Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha vettem egy autós kamerát...

Ha vettem egy autós kamerát akkor az bizonyítéknak jó lesz büntetőfékezéseknél ugye?

Figyelt kérdés
Csak egy ilyen gagyibb Xiaomi 70mai MiDrive van, de ha véletlen ezután bevág elém valaki (büntetőfék) akkor belemehetek nyugodtan? Nem? Ez már bizonyítéknak számít?

2023. febr. 8. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szándékosan nem mehetsz bele mert akkor te is vétkes leszel. Ha sehogy sem sikerül elkerülnöd az ütközést akkor vagy csak vétlen fél, és akkor jó bizonyítékként a kamerafelvétel.
2023. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Belemehetsz nyugodtan, és majd a bíróság eldönti, melyik volt a nagyobb állat.

A KRESZ már a bevezetőjében is írja, hogy úgy kell közlekedni, hogy ne legyen baleset. Ha a másik hibázik, az nem ment fel ez alól. Ha az látszik a képen, hogy nem is akartál tenni semmit a baleset elkerüléséért, akkor te is hibás vagy.

A büntetőfékezés szándékos bűncselekmény, és akár börtön is kapható érte. De a közlekedési szabályok megsértése nem opció.

2023. febr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
…egyébként nem tapasztaltam ugyan, de állítólag a szaporodó kamerák miatt az újmódi a leszorítás. Azt meg nem látja a kamera.
2023. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ott se kell betojni szerintem. Ha nekem akar jönni oldalról hát jöjjön, ha meglép a rendszám alapján meg lehet keresni, majd az ő számlájára mint vétkes fél kirendelnek egy szakértőt aki megvizsgálja hogy az ő kocsija okozta a kárt.
2023. febr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#3


A kamera látja, hogy te sávon belül haladsz. Ezután nehéz lenne a leszorítónak bizonygatnia, hogy te mentél neki oldalról.

2023. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5. Nem azt kell bizonyítani, mert nem szokott ütközés történni, hanem ijesztget. Magadtól rántod el a kormányt.
2023. febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
#6 Éppen azért nem kell megijedni, ha neked húzza hát neked húzza a következmény úgy is az övé lesz.
2023. febr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Leéltem 66 évet, eddig nem tudtam, hogy az ijedezés tudatos cselekvés.
2023. febr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. febr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Belemehetsz nyugodtan. A rendőrség meg lefoglaja a felvételt és téged is jól megvágnak
2023. febr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!