Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ShareNow igazoltatás, következ...

ShareNow igazoltatás, következmenyek?

Figyelt kérdés
Mai este egy jobbra sorolásnál, bementem egy civil rendőr elé. Majd jött a kék. Félre állítás után jöttek köszöntek, bemutatkoztak. Jogosítványt átadtam az egyikük azt ellenőrizte. A másikuk szondáztatott. Az negatív volt. 0.00. Ez a rendőr vissza ült a kocsiba a másik még a jogsimat ellenőrizte. Majd visszakaptam szó nélkül és elmentek. Félek hogy esetleg átléptem a sebbeséghatárt de ők ezt nem mondták nem mondtak semmit ezzel kapcsolatba se. A kocsinak a papírjait nem kérték el. Na de amire szeretnék választ kapni, hogy a ShareNowtól várható-e a 200ezres büntetés ha esetleg gyorsabban mentem?

2023. febr. 11. 01:21
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Szóltak volna ha lenne bünti.
2023. febr. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Csak olyas fajta embert vagyok akinek jár az agya folyamatosan és jött az a gondolat is hogy instant a cégnek megy a büntetés és rám, mint "bérlőre" ez nem vonatkozik abban a pillanatba
2023. febr. 11. 01:38
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
A büntetés a vezetőre vonatkozik, nem az autóra.
2023. febr. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Ha úgy állítottak meg, hogy bevágtál egy rendőr elé hogy mértek volna be? Az hogy esetleg előtte látták, hogy gyorsan jöttél nem számít, még egy rendőr szava alapján sem hiszik el bemondásra a gyorshajtást, ahhoz hitelesített mérő kell. Amúgy is ha igazoltattak helyszíni bírságot kaptál volna, nem postán küldenék ki. Valószínűleg a szondáztatás volt a lényeg, mostanában nagyon rámentek erre, engem már állítottak úgy meg, hogy még a jogsit sem nézték meg, csak szonda és viszlát.


A ShareNow-tól amúgy sem jöhetne semmilyen büntetés, ők nem hatóság. Ők csak az autón keletkezett sérüléseket hajthatják be rajtad, egyébként minden büntetés a sofőrre vonatkozik.

2023. febr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Közig bírságot az üzembentartónak küldhetik, tehát ebben az esetben rádháríthatja a sharenow.

De itt valószínűleg nem erről volt szó. Mivel megállítottak, így valószínűleg közvetlenül téged büntettek volna, ha büntetni akartak volna.

2023. febr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!