Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az,hogy start stopos...

Igaz az,hogy start stopos akkumulátort nem lehet otthon beszerelni?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam egy cikkben

"Van viszont még egy rossz hírem a Start-Stoppos akkumulátorral rendelkező autó tulajdonosoknak. Még hozzá az, hogy elfelejthetjük az akku otthon cserélését. A bonyolult töltési rendszernek ugyanis tudnia kell, hogy az autóba milyen paraméterekkel rendelkező akkumulátort szereltünk be. Ez akku cserekor be kell programozni a vezérlő egységbe. Ellenkező esetben az akkumulátort vagy túltölti, vagy alultölti és ezt azt jelenti, hogy mindkét esetben a drágán megvásárolt csereakkumulátor élettartama radikálisan csökkenni fog. Jellemző lesz az, hogy kisebb szervizek nem is igazán fogják tudni ezt a beállítást elvégezni, így tehát marad a márkaszervizbe való látogatás."



2023. febr. 13. 01:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Egy olyan oldalról nézed ezt az infót ahol a csereszolgáltatást árulják. Nyilván úgy fogják lefesteni, hogy ez kell neked. A probléma igazából az, hogy nem értesz hozzá és látatlanba nehéz távgyógyítást csinálni. Végigfutottam egy katalógust és ebbe az E Corsába hoz 60 és 70Ah akkut is. Egyik sem lenne meglepő, a sok fogyasztó miatt. Bár ha nincs nagyobb hely a tálcán mint 24cm akkor egyértelmű. Amit meg tudok neked biztosan mondani, hogy neked egy Európai akku kell. Én azt mondanám magamtól, hogy EFB (Opel, Ford, Pegueot, Suzuki ilyesmik szinte mind EFB), mert az AGM a drága márkák (BMW, Audi, Volvo) jussa. Innentől három méret jöhet szóba 242x175x190mm (kb) 60Ah 600A, 275x175x175 65AH 650A és 275x175x190 70AH 720A, de a középsőt csak azért említem meg mert az Opelekben a gyári alacsonyabb "szokott" lenni viszont EFB csak az van alacsonyban. Olyan alacsony inkább csak Fordokban szokott lenni, de egy kis esély van rá itt is. A magasabbnak is be kellene férnie, főleg ha a mostani akksi is akkora.
2023. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

11/


Ilyen feliratokat találtam az akkumulátor fedél alatt

[link]

az aksi ami most benne van szerintem majdnem határ méret mert mögé benyúlva nem sok helyet találtam már

Ez van most benne [link] ez 242mm hosszú pl de nem értem a könyvében miért nem írják le milyen akkumulátor kell bele.

2023. febr. 14. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!