Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Laufenn gumiabroncsról mi a...

Laufenn gumiabroncsról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Idáig Barum volt, egész jól bírta, csak már cserés.

Viszont 34 ezer körül lett az ára, a Laufenn 25 ezer.

Van különbség?



2023. febr. 15. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó az, nem lehet rosszabb mint amaz.

Én tavaly cseréltem le , Michelin volt és Royalra , de van olyan jó de még talán jobb is.

Pedig azt hiszem a Royal volt az egyik legolcsóbb gumi.

Nincs ezek közt olyan nagy különbség mint amit az ára sugall.

2023. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mekkora méret kellene pontosan és téli / nyári / 4season ?


Amúgy követem az előzőt, nincs akkora különbség, főleg nem ezen a klímán, normál használat mellett. Az hogy ők labor körülmények között, üres úton, új gumival kihoznak 5 métert a prémium márkák javára, az egy dolog csak, normál felhasználásnál nem fogsz érzékelni semmit.

2023. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1: Amikor egy használt gumit újra cserélsz, akkor természetes, hogy az új jobbnak érződik. Ha az új Michelinhez hasonlítanád, szerintem más lenne a véleményed. Évek távlatából már nem emlékszik rá az ember, hogy az előző gumi milyen volt új korában, mert a tulajdonságai nagyon lassan, fokozatosan romlanak. Az olcsóbb gumik esetén ez a folyamat gyakran gyorsabb, és akár 2-3 évesen is gyalázatosan teljesíthet az újan jónak tűnő gumi. Én legalábbis ezt tapasztaltam.


Az könnyen elképzelhető, hogy normál használatban valóban nem érzékelhető a különbség. Az már nagy baj, ha ott is feltűnik, bár sajnos ilyen is előfordul. Vészfékezéskor, hirtelen manőverek esetén jönnek ki igazán a különbségek.

Száraz aszfalton nem nagyon szoktak elvérezni az olcsó gumik. A vizes felület árulja el igazán, hogy mit tud egy gumi, ott pedig nagyobb különbségek tudnak adódni.

A [link] oldalon megnéztem, mit írnak az értékelésekben, tesztekben. Bizony a Laufen több típusánál is ez a gyenge pont. Egyesek szerint egyenesen veszélyes, főleg pár év használat után. Az I Fit téli gumijuk teszteken még a Barumtól is 6 métert kapott nedves féktávon.

A G Fit EQ+ nyári már kielégítő, tehát ha ez a típus a kiszemelt, akkor esetleg vállalható. Érdemes mindig az adott típusnak utána nézni, mert márkán belül is lehetnek nagy különbségek. De még prémiummal is meg lehet szívni. Én például a Good Yearről mindenkit lebeszélnék a saját tapasztalataim alapján.

2023. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!