Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Barna trutyi az olabeöntő sapkán?

Barna trutyi az olabeöntő sapkán?

Figyelt kérdés
Barna, kávészínű lerakódás van az olajbeöntő sapkán. 1.4 benzines peugeot az autó. Sokat városozok vele rövid távon, lehet emiatt? A hűtővíz tiszta és a nívópálcán is normál színű az olaj. Pár éve átesett egy hengerfejezésen mert ette a vízet, remélem most nem megint hasonló problémák vannak.
2023. febr. 16. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs gond, mert ott a pára miatt gyakran előfordul. Nekem évek óta ilyen trutyis, van, hogy csak rövideket megyek, de van, hogy 30-30 km-t. hengerfejességre utaló jel nincs.
2023. febr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet hengerfej miatt is, de ha nem fogy a víz, akkor nem. A városozás főleg így télen sűrűn okoz ilyet, szóval én arra tippelnék (HA! nem fogy a víz).
2023. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
rövidtávú városi használatnál ez normális jelenség.
2023. febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1-2dl vizet kell utántöltenem évente kb, de ez régóta így van és ezt a trutyit most látom elöszőr. Szóval nem hiszem, hogy az lenne a gond. Egyébként a szerelőm is azt momdta valószínű a rövid távok miatt.
2023. febr. 16. 14:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Az semmi. Akkor a rövidtávok miatt van. Azért ez nem túl jó dolog amúgy, mert ha vízzel keveredik az olaj, akkor nem lesz olyan jó a kenése, tehát előbb tönkremegy a motor. Sűrűbb olajcserét ajánlanék és néha-néha autópályán meghajtást.
2023. febr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget
2023. febr. 16. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!