Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tanácsok forgalmi vizsgára?

Tanácsok forgalmi vizsgára?

Figyelt kérdés
Hamarosan megyek vizsgázni és nagyon félek tőle. Eddig úgy érzem jól ment, de mostanában egyre többet hibázok. Izgulok, hogy itt a vizsga, figyelmetlen vagyok. Pl.: mire elérek az egyirányú utca végére elfelejtem hogy egy irányúba vagyok és nem megyek át bal oldalra kanyarodáskor. Néha csak megyek az úton, úgy hogy nem adok elsőbbséget amikor kéne. Még ha oda is figyelek, nagyon sok hiba csúszik bele, úgy érzem egyszerűen képtelenség mindenre odafigyelni. Pedig több órát már nem szeretnék venni. Attól félek, hogy vizsgán még rosszabb lesz a helyzet, hiszen még jobban fogok izgulni. Érzékem szerintem van hozzá, de mégsem vagyok magabiztos.
2011. jan. 28. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak az ido meg a gyakorlas segit rajta. Ha nem vagy meg biztos magadban, ne vizsgazz, vegyel meg egy ket orat. Nincsenek altalanos tanacsok, igazabol a vibi inkabb azt ertekeli mennyire erzi magat jol az autodban. Vannak persze alaphibak amiknel egybol megvag (ezeket keruld), de egyebkent vezess ugy mint ha nem lenne ott. Nyugodtan, de ne is totymorogve, mintha meglenne a jogsid, az elso autod, es magad mennel el A-bol B-be. Tovabbragozva a hasonlatot, pl az oktato a haverod aki megkert hogy vidd el valahova, es mondja az utat :)


Nem a papir a lenyeg, mert mire mesz vele ha mondjuk "osszemakolod" de utana meg nem mersz majd kimenni a forgalomba mert halalfelelmed lesz oktato nelkul?

2011. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) azért még egy-két órám van a vizsgáig, csak nem tudom elég lesz-e.. Attól is függ milyen napom van azt hiszem... Egyik nap úgy vezettem hogy hihetetlenül élveztem, másik nap meg annyira fostam hogy összevissza rángattam a kormányt. Ez miért van?
2011. jan. 28. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ha ez vigasztal, én is ugyanebbe a cipőbe jártam mint Te, de ha ez számít, nekem meglett elsőre :)


Nagyon sok dologtól függ az, hogy éppen hgoy vezetsz:

- mennyire vagy fáradt

- mikor vezetsz (reggel vagy este, munka után)

- aludtál-e rendesen előtte

- jár-e valami más a fejedben vezetés közben

- az előző vezetési élmény is befolyásol: túl nagy önbizalmat ad, vagy éppen hogy csökkenti az előző "sikertelenség"


A vezetés 50. percétől elkezd fáradni az agy, ez teljesen normális, és egyre többet hibázol. Ez valamennyire normális. A jó hír, hogy a vizsga csak 30-40 perc. A rossz, hogy azalatt viszont nagyon oda kell tenned magad, ott ténleg nem lehet hibázni.


A szokásos tanácsok, amiket már oly sokszor leírtunk (lsd. archívum) de legyen megint:

- kipihentség, aznap nem csinálunk mást, szabit veszünk ki ha kell, hogy más ne járjon a fejünkben

- előtte kaja, wc, hogy ilyenekből ne legyen gond

- telo kikapcsol, és koncentrálj rá. Gondolj arra, hogy a vezetési vizsga nem is a vezetést méri, hanem hogy tudsz-e egyfolytában 30-40 percig figyelni. Nehogy már ne tudj!


Ha ilyen egyirányú para van, a megoldás egyszerű: jobbra kanyarodsz. Ez nem bukóok, max. hülyének néznek hogy nem tudod melyik kezed melyik. Ilyenkor majd vissza navigálnak megint az egyirányúba, itt viszont már baromira figyelni kell, mégegyszer nem nézheted el! Az autók feltűnően egy irányba mutató parkolása, a behajtani tilos tábla háta is árulkodó lehet. Esetleg tükörbe pillantva van esély meglátni az egyirányú tábla hátát, bár a téglalap tábla akár még más is lehet....


Ezen kívül szokásos tanácsok:

- indexet ne felejtsd

- se túl lassan, se túl gyorsan ne menj

- indulás előtti fékpróbát nem elfelejteni

- egyirányú

- puha testűek

2011. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél! Puhatestűek?
2011. jan. 28. 22:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

előző vok

puhatestű = gyalogos :)

mivel nem védi semmi, ha esetleg nekimész, rögtön az embert találod el, nincs közbenső "páncél" vagy valami.

2011. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!