Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort vegyek?

Milyen motort vegyek?

Figyelt kérdés
Most kezdem nagy motoros pályafutásom. Milyen motort ajánlotok ha szeretek endurozni, illetve tetszenek a super motok is és a kettőt egy motorral szeretném megoldani. Az ilyen motorok mind üzemórásak? Üzemórás motor is használható utcán SM szettel hosszabb távon pl ha kedvem van kirándulni vele (pár száz km)? Azt tudom hogy az üzemórás motoroknak nagyobb a szerviz igénye. Ez miért van? Utcára bőr ruha kellene egy supermotora vagy az más típusra való? Suzuki DRZ E-t néztem amik nagyon régóta tetszenek de elég idősek már sajnos. Vagy KTM EXC 450et néztem még ami tetszik. Nem nem fogok előbb kisebb motorral tanulni, nem 15 éves vagyok van annyi eszem hogy óvatosan közlekedjek vele, megismerjem. Köszi a tanácsokat!

2023. febr. 23. 03:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
ezt az üzemóra marhaságot hagyni kéne már..elsőre vegyél egy 125-ös, álló hengeres négyütemű japán csodát. Ez tökéletes a forgalom megtanulásához, könnyű karbantartani, és csak a minőségi motorolajra kell nagyon ügyelni.
2023. febr. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi de nem veszek 125-öst….
2023. febr. 23. 07:16
 3/19 anonim válasza:
Suzuki Bandit légolajos valami régebbit,az új motorokra rámegy az összes pénzed.
2023. febr. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a drz jó választás. Vagy pl yamaha wr ek. Öregek de van hozzá minden nem arany áron.

Exc 450 nem ajánlom mert az kicsit erős lenne kezdőnek.

Az hogy "óvatosan fogok közlekedni" meg tudjuk hogy végződik :D

2023. febr. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az üzemórás motoroknak azért nagyobb a szervizigénye, mert alapvetően ezek versenygépek, és szarrá van könnyítve minden a blokkban, meg akörül is. Motorfullos szerelőfickó egyik videójában pont a KTM-et említi, hogy pl a villa rögzítőcsavarjain is minden elinduláskor ajánlott végigmenni nyomatékkulccsal, mert ott se tettek bele elég anyagot, hogy 1x kelljen rendesen meghúzni.

Én amúgy inkább túraendúrót javasolnék, azzal szerintem jobban járnál ha hosszabb távokat is szeretnél menni, pl mert az a vékonyka ülés nem annyira kényelmes nagyobb távon. Nem tudom fogyasztásuk is mennyi, de ezeken pici a tank is. Nekem ott az 50-es kis supermotom, ami 4 litert bekajol ha húzom neki, a tankja meg 7 literes, és nem annyira nyugtató, hogy ha el akarok menni csavarogni, akkor azt jobb előbb a benzinkúton kezdeni. Ezzel szemben a 650-es V-Stormom, ami hasonló fogyasztás mellett 22 literes tankkal rendelkezik.

2023. febr. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Egy kicsit túl komplikálod. Ami pálya krosszmotor pl yz, kx, cr stb. ezek üzemórásak, de kétütemű révén hanyatt b@sznak. A KTM-ről nem is beszélve, ott meg olyan nyomaték van, hogy rögtön hanyatt b@sz. (Bár egy 250es kx-is.) Kezdésnek pedig bőven elég egy 125-ös kétütemű(hogy azért menjen is) de nem üzem órámls krossz enduro. Az hogy öreg, az a motoroknál önmagában nem jelent semmit. Nem úgy van mint az autó hogy szétrohad kasztni. Motorikusan legyen rendben oszt csá. Nekem kezdésnek volt 125ös cagiva ami 1988as volt. Soha nem volt semmi baja. Aztán 125-ös aprila tuareg, rotax blokkal amivel már egész jókat lehetettt menni terepen és utcán is. Nekem nem volt se jogsim se védő felszerelésem. Csak én és a motor🤗
2023. febr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Utcára bőr ruha kellene egy supermotora vagy az más típusra való?


Vehetsz bőrt is vagy szövet ruházatot, de ehhez a stílushoz inkább az utóbbiból egy kétrészest javaslok, kivehető béléssel. Ezek valamennyire vízállóak is, vannak rajta nyitható szellőzők, hogy nyáron se főlj meg benne, illetve bélést betéve, még 10 fok körül se fogsz fázni.

2023. febr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
turbo hayabusa
2023. febr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az a vagy te hajabusa
2023. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
10%
Ha 200 lóerő alatti motort veszel, akkor egy 15 éves kis p#nci vagy, nem felnőtt férfi.
2023. febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!