Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A1 es jogosítványhoz milyen...

A1 es jogosítványhoz milyen motort vegyek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék motort vásárolni A1 kategóriában, viszont igazából csak papíron A1 es motort szeretnék, tehát nem 11kw-os hanem valami normálisabb teljesítményűt.

Nézegettem használtan, Aprilia Rs 125, Honda Nsr viszont ezeken kívül nem nagyon tudok olyan 125 ös motort ami tud többet mint a 11kw os limit. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy vannak-e még olyan motorok amik ilyen 25-30 lóerő körül teljesítenek és 125 köbcentisek. Tudom, hogy nem legális, de nem szeretnék 15 lóerős motort, illetve nem fogok 200 ezerért jogosítványt csinálni, mikor az A1 et 40 ezer forintból ki tudom hozni. Válaszokat előre is köszönöm.

(Leginkább utcai, sport motor, de jöhet enduro is, a lényeg hogy 25-30 Le meglegyen, ár: max 500e ft)



#motor #BMW #A1 #kw #Racseprivat
2022. júl. 28. 22:16
1 2
 1/12 anonim válasza:

Az megvan hogyha túl lépi a teljesétmény az előírtat akkor nagyon fájni fog?

Biztosítást nem köthetsz rá csak ha csalsz az adatokkal,ekkor viszont okirathamisítást követsz el.+ha balesetezel nem fog fizetni semmit a biztosító cserébe még a rendőrök is megb@sznak.

És fizethetsz mindent zsebből.Meg el fognak tiltani a járművezetéstől.

Ez neked biztosan megéri?

Inkább vegyél mondjuk egy ktm 125 dukeot használtan.

2022. júl. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
A lebukásnak elég kicsi az esélye. A probléma az inkább ezekkel a motorokkal, hogy drága őket fenntartani. Ezek 2t sportmotorok rövid szervíz intervallumokkal, nagy olaj/benzin fogyasztással ami nem a legjobb választás anyagilag, ha spórolni akarsz és sajnálod azt a plusz 160k-t rákölteni egy nagyobb jogsira.
2022. júl. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Aprilia RSV4.
2022. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Turbo Hayabusa.
2022. júl. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Max annyit tudsz csinálni, hogy veszel egy 125-öst, rálocsolsz jóval többet mint amennyibe egy A2 vagy A korlátlan jogsi kerül, aztán 1-2 évente generálozhatod, mert nem bírja a hajtás és a főtengely.
2022. júl. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát nagyon senki nem adott választ arra amit kérdeztem.

Lehet venni olyan motort is ami már felújitott állapotu, szerintem az 500-600 ezres kategóriában ilyenek vannak.


Nem terveztem vele 10 ezer kilómétert menni minden nyáron, szerintem ha max évente 2 ezer kilóméter belemegy az reális, és nem a Hungaroringen fogok vele menni. Nyilván kell majd javitani, többet mint egy másik motort, viszont ezt belekalkuláltam es nem szeretnék A2 jogsit és nagyobb motort. Nekem a 2t 125 ös motorok tetszenek úgyhogy ebbe az irányba szeretnék keresgélni.


Amúgy úgy tudom, hogy pl aprilia rs 125 nél kb 20 ezer kilóméter után érdemes generálozni(nyilvan attol fugg mennyire húzod neki, de ekörüli értékeket olvastam) fogyasztása ha nagyon lazán mész akkor 5-6 liter, ha húzod neki akkor meg 8-9. Tehát azért annyira nem hinném hogy sokkal eltérőbb fenntartású lenne.


Szóval, tud még valaki ilyen kaliberű motorokat? Lehet sportmotor is, vagy enduro típusú.


Illetve ami még eszembe jutott, hogy létezik-e olyan, hogy nagyobb motor (250-300 as) 11kw osra fojtva, tehát, hogy A1 re legális legyen?

Értelmes valaszokat koszonom!

2022. júl. 29. 08:35
 7/12 anonim ***** válasza:

Az a bibi,hogy az A1-ben az van, hogy max 125cm3, és 11kW, tehát mindkettőbe bele kell, hogy férjen, vagyis hiába vennél butított 250-300cm3-s motort, mert az már az egyik feltételnek nem felel meg.

Amúgy nem értelek, miért félsz nagyobb kategóriára levizsgázni? Ha most veszel egy Aprilia RS-t, arra biztos költened kell. Nekem csak egy 50-es Aprilia SX-em van, de már arra is egy csomót költöttem, alsó hangon 100 ezret, és most is szét van szedve. Ezek a kis 2T motorok szétpörgik magukat, plusz többet eszik, és nem csak benzin kell bele, de minőségi olaj is. Nekem 3,5-4 litert bekajol benzinből, plusz 4700Ft a liter Motul 2T olaj. Én inkább levizsgázok, és veszek valami komolyabb gépet, ami jobban bírja a nagyobb távokat is.

2022. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem ezeket a válaszokat, egy motorgenerál mennyibe kerül egy 2t motoron, max 150 ezer? És mennyiszer kell megcsinálni? Ezer kilóméterenként? Nem hinném. Jelenleg egy aprilia sr 50 em van 4 év alatt mentem vele 9 ezer kmert, soha semmi baja nem volt, egy két alkatrészt cseréltem rajta, es amugy megyek vele nem kímélve.


Most ha megcsinálom az A2 jogsit az alapból sok idő, és 200 ezer ft

Az A1 különbözeti 40 ezer ft.


Példa képp egy rs 125 (mivel csak ezt tudom felhozni, mert nagyon mást nem ismerek, mert senki nem valaszolt még arra amit valójában kérdeztem) 550 ezer ft egy teljesen felújított friss műszakis. (Nemrég volt hirdetve, vagy még most is fent van)


Egy nagyobb motor mondjuk minimum 400-as, 500 ezer forint alatt nem nagyon van, csak olyan amit pont vásárlás után kell generálozni, és a 4 ütemű motorokat drágább javítani, több alkatrész és bonyolultabb is.


Tehát akkor, mondjuk 800 ezer körül találni ilyen régebbi normal állapotu A2 es motort. +Jogsi ára.


Es egy 400-500 as régi nagymotor se súlyban, se manőverezhetőségben nincs ott mint pl az Rs 125, és még ráadásul nem is éppen szépek szerintem.


És amugy a fogyasztás is kb ugyan ott van nem, annyi hogy a 2t be kell olaj, sztem az nem egy eget rengető összeg.


És akkor visszatérve az eredeti kérdésre, milyen 2t 125 ös motorokat tudtok ajánlani?

2022. júl. 29. 11:40
 9/12 anonim válasza:
Én nem tudok róla, hogy lenne más olyan 2t motor nagyszámban fojtatlanul mint az általad is említett rs/nsr páros. Az ebben az időszakban gyártott 2t nagyrésze erősebb lenne mint 15 ló a fojtások eltávolításával, de ez még akkor is közel lehetetlen vállalkozás volt amikor még gyártották őket.
2022. júl. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem mondasz nagy hülyeséget, kérdező, ugye A2-re az a szabály például, hogy fojtva is lehet az 35kW, csak max. kétszer akkora teljesítményről fojtsák. Nincs is sok értelme ennek a kategóriázásnak, az az eredménye, hogy mindenki csal, ahogy csak tud. Viszont ha elég idős vagy hozzá, nem értem, miért az a kétszázezer forint állít meg a nagyobb kategóriában. Értelmesebb helyen esetleg meg is tanítanának normális teljesítményű motorral bánni... Én egyből korlátlant csináltam, rutinórákon azért végig kellett lépkedni a 250-500-600 lépcsőkön, meg ültem egyszer 125-ösön, és ne haragudj, rohadtul számít a teljesítmény/tömeg arány, főleg, ha kezdő az ember. A motorozás amúgy sem olcsó, meg nem is veszélytelen mulatság, ha ekkora pénzösszeget nem szánsz rá normális jogosítványra meg normális motorra, neadjisten védőfelszerelésre, tréningekre - elég gyorsan többet fogsz költeni rá, mint a jogsira -, az persze szíved joga, de abszurd.
2022. júl. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!