Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem akarom elkövetni a...

Ha nem akarom elkövetni a MűhelyPRN-es Merci tulaj hibáját, akkor milyen autót engedhetnék meg magamnak nettó 400 ezres fizetésből?

Figyelt kérdés

Biztosan sokan látták most ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=3-5WnRhuxK0


Srác S osztályú Mercit vett, de kiderült, hogy közlekedésre alkalmatlan és sok milliós tétel lenne a javítása. Győzködték, hogy ne menjen ki vele a forgalomba, mert életveszély, de nem hallgatott rájuk.


Nos, nekem az autó munkaeszköz (rengeteget vezetek napi szinten) és jelenleg egy 2006-os VW Polo-val közlekedem, de idővel szeretném cserélni, mert a 320 ezer km-t átlépte és a legutóbbi szerviz is 270 ezer volt amit alig tudtam (de inkább alig akartam) kinyögni.


Szeretném megtalálni azt a típust/típuspalettát amit megengedhetnék magamnak fenntartás szempontjából. Mivel totálisan nem értek az autókhoz én is simán beleestem volna abba a csapdába mint a srác. Gőzöm sincs hogy kell autót venni ill. milyen típusok azok amik a világból kimennek és alig kell rájuk költeni, mert annyira megbízhatóak?


Tudnátok ebben nekem tanácsokat adni?



2023. febr. 26. 11:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, sok típus szóba jöhet. A lényeg hogy rendesen és valóban nézesd át, ne hidd el bemonsásra hogy nyugdíjas tulaj hétvégi autója volt.
2023. febr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Csóri srác, ő most a net új sztárja. Villogni akart a kocsival, azt akarta hogy mindenki tátott szájjal nézze micsoda kocsija van. Hát össze is jött neki.
2023. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez az odamész, kinézetre tetszik, megveszed típusú autóvásárlás, nagyon rosszra vezet, lásd: videó. Ha ilyen bonyolult autót vesz az ember, akkor főleg mindenképpen át kell vizsgáltatni hozzáértővel. Egy egyszerűbb szívóbenzines autónál lehet hogy nincs annyi kockázat, ezért ha valamennyit ért az ember hozzá, akkor ő is át tudja nézni. A legrosszabb dolog ami történhet, motorfelújítás fél millióért. Na most egy Mercinél ugyanez 1-1,5 millió lehet, plusz az összes többi alkatrész is hasonlóan dupla annyi mint egy egyszerű autónál. Jól meg tudja szívni az ember. Ha meg nincs pénze az embernek és úgy vesz ilyen típusú autót, nem ért hozzá és kinézetre veszi meg, akkor úgy pórul jár mint ő. Vegyél egy egyszerű szívóbenzinest szerelővel átvizsgáltatva, így lesz a legvalószínűbb, hogy jót is fogsz ki. Ja és ne a kínálat aljáról vásárolj.
2023. febr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%
Hát szerintem ha megengedheted magadnak, akkor egy pár éves Opel Astra J 1.6 sedan-t ajanlanek. Benzinesben természetesen.
2023. febr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

#1: Oké, de aki totál nem ért se az autókhoz, se az autóvásárlás folyamatához, gyakorlati buktatókhoz, hanem csak akar egy HASZNÁLHATÓ AUTÓT, az mit tegyen? Azt se tudom milyen szerelőben bízhatok meg, azt se tudom a saját szerelőm átvágott-e valaha is vagy nem.

Ahogy írtam múltkor egy 270 ezres szervízelést számlázott ki nekem, fogalmam sincs indokolt volt-e mert az autón semmi problémát nem éreztem, de megbíztam benne, mert nem értek hozzá.


Ilyen embernek akkor mégis honnan (hogyan) érdemes használt autót venni?

2023. febr. 26. 11:40
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Mez azt a hibát ne kövesd el mint valószínű a gyerek, hogy úgy kalkulálsz hogy az utolsó fillér is a vételre-átírásra menjen el, legyen 1-2 millió még a zsebben.
2023. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
#5 Aki nem ért az autóhoz az vigyen olyan ismerőst aki igen, vagy az eladóval egyeztetve vigye el átvizsgálásra egy szervizbe.
2023. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
#5 Akkor szépen kifizeted azt a vagyont amit elkér egy erre szakosodott cég. Ahhoz képest nem sok, mintha belefutnál egy komoly motorhibás autóra, amire nem figyelmeztetnek. Aki nem ért hozzá, az fizesse meg azt, aki igen.
2023. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
#8 20ezer Forint környéke egy átvizsgálás egy jobb szervizben. Ahhoz képest aprópénz hogy mit kockáztat az ember például a videóban.
2023. febr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Meg még valamit érdemes szem előtt tartani az átvizsgálással kapcsolatban: az hogy egy alkatrész ma jó, nem azt jelenti hogy 1-5-10 év múlva is jó lesz. És az amolyan "ha eddig nem törött ki a kerék ezután sem fog" az is abszurdum.
2023. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!