Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem akarom elkövetni a...

Ha nem akarom elkövetni a MűhelyPRN-es Merci tulaj hibáját, akkor milyen autót engedhetnék meg magamnak nettó 400 ezres fizetésből?

Figyelt kérdés

Biztosan sokan látták most ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=3-5WnRhuxK0


Srác S osztályú Mercit vett, de kiderült, hogy közlekedésre alkalmatlan és sok milliós tétel lenne a javítása. Győzködték, hogy ne menjen ki vele a forgalomba, mert életveszély, de nem hallgatott rájuk.


Nos, nekem az autó munkaeszköz (rengeteget vezetek napi szinten) és jelenleg egy 2006-os VW Polo-val közlekedem, de idővel szeretném cserélni, mert a 320 ezer km-t átlépte és a legutóbbi szerviz is 270 ezer volt amit alig tudtam (de inkább alig akartam) kinyögni.


Szeretném megtalálni azt a típust/típuspalettát amit megengedhetnék magamnak fenntartás szempontjából. Mivel totálisan nem értek az autókhoz én is simán beleestem volna abba a csapdába mint a srác. Gőzöm sincs hogy kell autót venni ill. milyen típusok azok amik a világból kimennek és alig kell rájuk költeni, mert annyira megbízhatóak?


Tudnátok ebben nekem tanácsokat adni?



2023. febr. 26. 11:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Manapság SIMÁN belefutsz egy 270 ezres számlába.


320 ezer van benne? És?

Rendben van? Igen, ekkor logikus átülni valamibe aminek az előéletéről fogalmad nincs, és várni hogy a szerelők miket találnak. :)

2023. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
A fizetés az csak egy dolog. A többi kiadásodat nem ismerjük. Pl fizetsz-e albérletet, egyéb hitelt, stb. Nettó 400e-ből nyomorogni is lehet és szépen félrerakni is.
2023. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
#12: Viszonyításként 27 hónap munkaviszonnyal van cirka 3,5 millió megtakarításom. Szülőkkel élek együtt, családi házban szóval nem kell fizetnem albérletet, rezsit, kaját.
2023. febr. 26. 13:40
 14/28 anonim ***** válasza:

Vegyed meg és a szerelőd akkor már nem 270 ezret fog kérni, hanem 580-at.

AZok abból élnek hogy az emberek zöme sügér a műszaki dolgokhoz.

2023. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Sok lehetőség van.
2023. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
megengedhetsz magadnak egy ilyen mercit csakakkor egy évig az egész fizetésedet rá kell költened
2023. febr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
#16: Félreértés ne essék! Nem azért tettem fel a kérdést, mert ilyen Mercire vágyom. Csupán azt nem tudom, hogy az én fizetési ársávom kb milyen kategóriájú autó fenntartására predesztinálható. Ugye írtam jelenleg milyen autót hajtok (17 éves Polo) és nem lennék szomorú, ha kellemeset tudnék csalódni (üzembentartási szempontból nézve) ha egy kicsit prémiumabb (pl. bármely Volvo vagy Audi) autót sikerülne fenntartani ésszerű keretek között.
2023. febr. 26. 16:31
 18/28 anonim ***** válasza:
#17 Minél bonyolultabb egy autó, annál drágább fenntartani. A német prémiumok a legdrágábbak. A Volvo sem olcsó. A legolcsóbb az egyszerű, japán szívóbenzines. Értelemszerűen kényelmetlen is és közlekedő edény, de sosem hagy cserben és olcsó a fenntartása, mert japán precizitású. Persze ha nem volt karbantartva az is lehet szar.
2023. febr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
#18: És milyen japán márkák tartoznak ide? A Lexus is? Mert abból a régi IS200 ami nagyon tetszik vagy a 2008-as ufo Civic. Ezek is megbízhatóak? Ha nem akkor milyen típusokra gondolsz konkrétan?
2023. febr. 26. 18:20
 20/28 anonim ***** válasza:
26%
#19 Igen, azok is megbízhatóak, ha rendesen karban voltak tartva. Jelentősen kevesebb gond lesz velük mint német megfelelőjükkel, de lehet hogy többet kérnek értük. Japánoknál a rozsdára kell figyelni.
2023. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!