Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem akarom elkövetni a...

Ha nem akarom elkövetni a MűhelyPRN-es Merci tulaj hibáját, akkor milyen autót engedhetnék meg magamnak nettó 400 ezres fizetésből?

Figyelt kérdés

Biztosan sokan látták most ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=3-5WnRhuxK0


Srác S osztályú Mercit vett, de kiderült, hogy közlekedésre alkalmatlan és sok milliós tétel lenne a javítása. Győzködték, hogy ne menjen ki vele a forgalomba, mert életveszély, de nem hallgatott rájuk.


Nos, nekem az autó munkaeszköz (rengeteget vezetek napi szinten) és jelenleg egy 2006-os VW Polo-val közlekedem, de idővel szeretném cserélni, mert a 320 ezer km-t átlépte és a legutóbbi szerviz is 270 ezer volt amit alig tudtam (de inkább alig akartam) kinyögni.


Szeretném megtalálni azt a típust/típuspalettát amit megengedhetnék magamnak fenntartás szempontjából. Mivel totálisan nem értek az autókhoz én is simán beleestem volna abba a csapdába mint a srác. Gőzöm sincs hogy kell autót venni ill. milyen típusok azok amik a világból kimennek és alig kell rájuk költeni, mert annyira megbízhatóak?


Tudnátok ebben nekem tanácsokat adni?



2023. febr. 26. 11:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

"Viszonyításként 27 hónap munkaviszonnyal van cirka 3,5 millió megtakarításom. Szülőkkel élek együtt, családi házban szóval nem kell fizetnem albérletet, rezsit, kaját."


Ha nem kell se rezsit, se kaját fizetned, akkor mi a jó... lótúróra tapsolsz el havi 270.000-et?!

De mindegy is, nem ez az eredeti kérdés, nem lényeg ebből a szempontból.

Maradjunk annyiban, hogy ezek szerint 130.000-et tudsz félretenni egy hónapban. Nem sok, de nem is tragikusan kevés. Öreg ex-prémiumot eszem ágában nem lenne ennyiből venni. De azért nem is csak az öreg Swiftben, F Astrában gondolkoznék. Valami 10-15 év körüli alsó-középkategóriás átlag tömegautó beleférhet, ha nem autózol nagyon sokat és nem megy el kapásból 100e a havi tankolásra. De ezt is előtte alaposan átnézetve, valami bontószökevény lomot ne vegyél!

A videóban amúgy nem biztos, hogy a csávó pénztárcájával van a baj. (Nem tudjuk mennyi pénze van.) Nekem a felfogása, gondolkodása sem tűnik 100-asnak. Na meg az, hogy a motorból ömlik az olaj, nem kell autószerelőnek lenni, ránézésre egy laikusnak is látszik. De őt nem érdekelte látszólag, hiszen neki a "csajozásra kell az autó".

2023. febr. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
16%
Hát ha nem akarod elkövetniazt a hibát, akkor K...a egyszerű a helyzet: NE vegyél stuttgarti katyvaszt, krómozott csirkelabas germán hulladékot!
2023. febr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
A Volga megbízhatóbb és különb márka pl, mint ezek a germán hulladékok. Németország vagy 20 éve az autógyártás legalja!
2023. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
35%

#22,23 Csak nem a Becsületesnepperhez van szerencsénk?

Tudjuk-tudjuk, csak a Honda az örök élet plusz egy nap amíg el nem romlik.😂😂

2023. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
#19 ez a kettő, egész jó ötlet mint választás!!!!
2023. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Az ufo civic 8 gen-t csak 2009-től. 1.8 benzin. A kisebb motorral ugrik a fürgeség es a korábbi evjaratokkal voltak összeszerelesben minőségi bajok. Utana jo.

2,5 - 3 milla körül vannak most a jók.

2023. febr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Amúgy ez nem az a csávó aki itt GYK-n mindig a legolcsóbb 6-os BMW-t akarta megvenni csajozni mert hogy az jó lesz? Mert agyilag rokonok.😅😅
2023. márc. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Barbell Deadlift ***** válasza:

Elég furcsa kérdés.

Nem tudjuk, hogy mekkora csomagterű, mekkora méretű autó kell, mennyire számít a kényelem, mennyi pénzt szánsz rá, stb...mennyit mész évente, mekkora a teljesítmény igényed?


Ez olyan, mintha felhívnál egy edzőt, hogy írjon neked edzéstervet, de még csak annyit sem közölsz, hogy mi az edzés célod.


A gazdasági szakemberek azt mondják, hogy 6-8 havi fizetésed költsd autóvásárlásra maximum.

Ha nincs nagy igényed a belső tér méretére és a teljesítményre, egy MK3-as Focust tudok javasolni, 1.6 TDCi motorral. Biztonságos autó, jó futóművel, kb. 5,5-6,5 közötti átlagfogyasztással. A motor elég sok taxiban bizonyítja, hogy jó konstrukció.

2023. jún. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!