Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek? Többi lent!

Mit tegyek? Többi lent!

Figyelt kérdés

Na szóval, sikeres KRESZ és elsősegélyi vizsga után elmentem gyakorlati vezetési órákat felvenni (Szolnok de ez szerintem most lényegtelen), a kérdés megírása napján fogom most már 42-ik, órát felvenni. Bár lehet kicsit soknak tűnik (és lehet az is), de az oktatóm szerint van néhány óra amikor sokszor szabálytalanul vezetek, értsd ezalatt: záróvonal átlépés, index kihagyás, elsőbbségadás nem megadás (csak gyalogos), lassú haladás pl. 50 helyett 42-45-el haladok csak, de ez csak ritkán fordul elő, vagy van amikor elméleti KRESZ hiányosság van pl. nem tudtam megmondani teljesen hogy mi jöhet velem szembe egy egyirányú utcában, csak annyit mondtam hogy biciklis, és személyautó, mondta hogy még ennél több van, és szokott kérdezni. Pedig tudom értelmezni a táblákat, az út felfestéseket, és hasonlókat.

Bár ahogy észrevettem, csak akkor haladunk tovább valamivel kapcsolatosan ha előtte jó pár órán tökéletesen vezetek, és nincsen semmi hiba. Bár van mindig van hogy becsúszik egy kisebb hiba. Kb. 20-k órám környékén, mentem csak még ki a forgalomba de akkor sem teljesen, akkor is elvitt egy induló állomásra. Kb mostanába volt az hogy, az oktatóm most engedett úgy forgalomba teljesen, úgy hogy nem vitt el sehová.

Az oktatót, az egyik női családtagomon keresztül ismertem meg, őt a 50-ik óráján engedte el csak. Bár szerintem nálam ez ennél több lesz, és én ezt anyagilag nem tudom sokáig így finanszírozni.


Egyébként beszéltem a többi osztálytársaimmal, ők már 40-ik, vagy 35 környékén elengedte az oktatójuk vizsgázni. Ezért is furcsáltam, hogy én már lassan 42-iket töltöm és még nem csináltam Y fordulót, meg párhuzamos parkolást. Nagyra tisztelem amúgy az oktatót mert türelmes, és nyugodt, nem kiabál, csak az a baj hogy tényleg nem sokáig bírom így finanszírozni.


Ti mit tennétek? Én már lassan kétségbe esek, azért mert hogy ez nekem már kezd sok lenni. Köszönöm a válaszokat előre is.



2023. febr. 28. 10:28
 1/5 kojee ***** válasza:
86%
Ez egy rendes lelkismeretes oktató. A finanszírozási részre nem tudok mit mondani, de lehet érdemes több órát venned minthogy elüssél mondjuk egy gyalogost, az indokolatlan lassú haladás sem vicc mert ezzel ugyan úgy veszélyeztetsz embereket.
2023. febr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1. válaszoló


Én is rájöttem magamtól lelkiismeretes oktató...., maximum hozzányúlok a vésztartalékhoz, abból kitudom húzni még , csak ja ez nem nagyon gondoltam volna opcióként. Mindegy egyébként, azért köszönöm a válaszodat.

2023. febr. 28. 10:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy lehet az is hozzátesz hogy, van mikor stresszelek a forgalomban, ezért is felejthetek dolgokat, vagy éppen hibázhatok.
2023. febr. 28. 10:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szerencsés vagy ebből a szempontból, hogy ilyen oktatód van.

Én 42 órával mentem forgalmi vizsgázni.


A te tudásod miatt van ez, hogy nem haladtok rendesen, tessék nagyon figyelni és mondogatni magadban, hogy mikor mit kell csinálni, ne közelről nézd az utat meg a forgalmat, hanem távolról. (ezt mondta mindig nekem az oktatóm)


Mondok én is valamit. 22. óráig minden áldott lámpánál, ahol meg kellett állni a piros miatt, mindig le fullasztottam az autót. Mert a kuplungot nem tudtam kezelni. Most már jól megy.


Anyagi helyzettel nem tudok mit mondani, ezt előre meg kellett volna fontolni, hogy bírod-e megcsinálni így. Vagy mondd meg az oktatódnak, hogy heti 2x menjetek vezetni, ne többször, ha így van. Így csak kb. 70-80.000 Ft. Tudom, így se olcsó.


Kitartást, és menni fog! Fel a fejjel! :)

2023. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Húha, hát ez már több 4 hónapja volt és azóta nagyon sok minden változott, ez a kérdés megért egy update-re.


Érdekes amúgy jó színben tüntettem fel az oktatóm, most már az ellenkezőjét tudom mondani csak. Ha felmerülni mint kérdés igen, még most is járok vezetni de úgy gondolom most már nem az én hibámból (kukacoskódnak több mint 80 óra).


Amit írtam és írtatok ahhoz képest ami történik, kész vicc és rohadtul nem egyenlő a valósággal. Az oktatóm az "kedves" hangneme cseszettül egy álca volt, most már tudom és arra megy ki minden áldott óránk hogy mikor tud következőleg lehúzni, értem én hogy a fent említett problémák megszűntek a vezetésemben. Volt ezután kemény 20 vezetési óra ahol nem szólalt fingot sem, csak az irányt mondta merre megyünk.

Kérem szépen, ez alatt olyan szépen kialakult bennem egy vezetési technika amit a mostani órákon használok. Természetesen már az utolsó órák alkalmával, minden egyes hibánál (ezt értem ez alatt hogy nem tetszik neki a vezetési technikám amiért régebben persze nem szólt, jó oké elismerem van amikor hibázok de azért nem nagyot) ordibál vagy lenézően és abszolút hülyének néz.


A vicc az hogy mikor megkérdeztem hogy mikor a f*szba lesz vizsga hebegés habogás ezerrel, aztán egyenes és kissé bunkó de határozott megszólalás után mondta foglal nekem időpontot az Augusztus 7-i hétre, de itt is majdnem elb*szta az időpontot a fószer, mert Augusztus elejére akart berakni vizsgára, hiába mondtam neki hogy cseszettül nyaralni leszek, na hát itt is jött ugyanaz hogy lemegyek alfába az ő agyi szintjére és elmagyaráztam neki hogy miért nem jó.


A nyári melegek miatt természetesen klímával megyünk, amivel nem lenne gond hogy ha nem 4-es fokozaton nyomatná szószerint az arcomba a frissen fertőtlenítet sz*r klímáját, ami cseszettül komfortos a torkomnak (magyarán kiszáradok tőle, utána fáj a torkom), azt hogy ő zárt öltözékbe öltözik mindig az szerintem ne az én egészségemre menjen már.


"De háá mé nem szólsz neki hogy vegye lejjebb?"

Azért mert a csávóval ha kommunikálni akarsz lekell menni ősemberek szintjére akik még bunkósbottal b*szogatták egymást.

Mondok erre egy példát: a múltkori órán a terelővonalon haladtam végig mert a karommal kicsit rátehénkedtem a kormányra, és akkor is megkérdezte "mi a kutyaf*szát csinálunk?" a csávó tiszta ideg, én meg tiszta nyugodtan és úriemberes hangnembe közöltem vele a hogy rátehénkedtem a kormányra és tudom nem kellet volna, ezután mérgesen elkezdett erről hablatyolni hogy ezt akkor sem így kell és nézni kell a tükröket és salala. Szóval csávó a leírtakból tudható nem fogta fel amit mondtam és még engem kezelt hülyének és újra elmondta hogyan kell sávot váltanom, mintha b*zdmeg nem tudnám.


Gratulálni tudok minden tanulójának aki nála vizsgázott egyébként mert ez a csávó egy életélmény, nem lehet rajta kiigazodni, és megérteni sem, ja és kommunikáláshoz használjam az Ómagyar Mária-siralom nyelvezetét. Fantasztikus pénznyelő, régebben passzívan csinálta mindezt mikor tesóm járt vezetni. Most már aktívan csinálja többi f*sszopással együtt.


Természetesen türelem rózsát terem, most megint probálok tatásan menni ahogy ő akarja, aztán le vizsgázok ott rohaggyon meg az egész.


Egyébként úgy is lehetne közlekedés biztonságot fejleszteni ha már annyira szeretnénk, hogy az ilyen életképtelen magyar származású de mongol nyelven mormogó piócás f*szkalapoktól elvesszük oktatási engedélyt, és helyükre betennénk akikben van oktatási potenciál, jaaah hogy ez nem egyszerű hát igeen addig nehéz is hogy Magyarország az Magyarország.


Én igazán többet nem akarok erről írni mert még felcseszem magamat, de ha végeztem a vezetéssel akkor leírom hanyadik óránál, és hanyadikra sikerült a vizsga.

2023. júl. 19. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!