Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Európában miért ír elő a...

Európában miért ír elő a törvény ilyen sok lámpát az autóra?

Figyelt kérdés

Helyzetjelző, tompított- és távolsági fényszóró, ködlámpa, irányjelző, féklámpa, rendszámtábla, tolatólámpa. Ráadásul mindegyik más izzót használ és egyes lámpákat már duplikálni is divat, hogy még több meghibásodási lehetőség legyen (gondolok itt az oldalirányjelzőkre, amiket már nem csak oldalt, hanem a tükrökön is divat elhelyezni).


Nem túlzás ez?


Miért nem veszünk példát az amerikaiakról, akik megengedik például az irányjelző egybevonását a féklámpával? Nem sokkal logikusabb?


Másrészt miért nem ugyanazt az izzót használják mindenhová? Az áramerősséggel amúgyis szabályozható ezeknek a fényereje, tehát teljesen indokolatlan, hogy mindenhová másfajta izzót tesznek. Az ember megveszi a drága izzókészletet, amiben típusonkont van egy darab izzó, aztán ha balszerencséjére egymás után kétszer ugyanaz az izzótípus ég ki, akkor megint vehet még egy készletet és lesz két tucat fel nem használt izzója a többi típusból. Ebben a drága időszakban ez minimum pénzpocsékolás a köbön, amit az átlagember nem tud megengedni magának.


Plusz azt sem értem, hogy miért kell rendszámtábla világítás, ha a másik autó fénye amúgyis megvilágítja menet közben? Ha nincs mögötte senki, akkor ki és miért akarná látni a rendszámtáblát? Amerikában megjegyzem az első rendszámtábla sem kötelező egyes államokban, pont azért, mert előlről nem igazán nézi a rendszámot senki... Azon is akkorát lehet spórolni, mint a tenyerem.



2023. márc. 1. 00:47
1 2 3
 21/30 veterán vas ***** válasza:
37%

#19!

Lehet hogy Te az 5w-os helyzetjelzőt pislákolónak hívod, de éppen balesetmegelőzési célból van értelme a használatának.

2023. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

#19: ezt majd mondd a 3W-os dinamóval kivilágított biciklisre is.

ha vak vagy, nem kellene orvosi igazolást kapnod a jogsihoz

2023. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

Jaj hagyjuk már a süketelést, melyik álló autó használ elől pislákoló helyzetjelzőt...az össze felkapcsolt lámpával, vagy teljesen lekapcsolt lámpával áll, hagyjuk már ezt. Egyedül a rendőrök szokták használni, amikor a forgalommal szembe állnak be mérni.

22-es a jó édes apád vak, te szerencsétlen, gondolom valami lerúgott 20 éves rozsdatemető, német ipari hulladékkal jársz, teleposztolva a társkeresőket, ahogy mosod.

2023. márc. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
21%
#23: látom nagy a sötétség a fejedben, lehet ezert nem látod a lámpákat sem. amúgy szalonból gurultam ki az autómmal, es a következővel is onnan fogok, sosem jártam lerúgott roncsokkal.
2023. márc. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Sötétség a te fejedben van barátom, gondolom a 5 Wattos W5W izzó az neked csodákra képes, előbb nézz meg egy ilyen kocsit, aztán süketelj.
2023. márc. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
21%
#25: a hátsó helyzetjelző is 5W, mégis feltűnik azért a fajtádnak. Mielőtt nekimész az előtted haladónak az eget világító kinai lededdel, általában fékezel egy nagyot az utolsó pillanatban.
2023. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Közel sem ugyan az a kettő, a hátsó lámpa eleve színben is eltér, ami már a láthatóságot eleve javítja és kiemeli, illetve a féklámpával összehangolva 21 Wattot is tud.
2023. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
38%

#27 Aztán cseszheted, ha valaki nem használja az üzemi féket, csak éppen kettőt visszakapcsolt. Én pl. motoron szinte csak motorféket használok, önvédelemből ha intenzívebben lassítok motorfékkel, mint egy átlag (=hülye) autós gondolná, azért a hátsó féket villogtatom.

Az első helyzetjelző sem kutyafüle, kisebb teljesítményű, mint a tompított, cserébe nem tompított.

2023. márc. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
32%

Na jó, de a hátsó helyzetjelzők alap járaton 5 Wattal mennek, a féklámpába is ugyan ilyen kell, csak az 21 Wattal megy, ettől élénkebb, erősebb.

Vannak autók, ahol a kettő kb. ugyan olyan erősségű, na ott tényleg zavaró.

Az én autómba az első helyzetjelző a lámpasor szélénél van, szerintem az ég világon semmire nem elég, hozzáteszem régebbi / más autóknál láttam, hogy a helyzetjelző a lámpasor közepén van és élénkebb, jobban látható, szóval szerintem ez autófüggő is.

A nappali menetfény bevezetése után átvariálták ezeknek a helyét, sorrendjét.

2023. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
38%
#29 Az az első helyzetjelző tök hasznos, amikor pl. leparkolsz a padka mellé, de a kocsi körül még pakolgatsz, mert mondjuk három körben viszitek fel az asszonnyan a nagybevásárlást a lakásba. Ha ott áll egy autó kivilágítva, óvatosabb a forgalom.
2023. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!