Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hasznàltautó kereskedésben...

Hasznàltautó kereskedésben hogy működik a próbakör?

Figyelt kérdés
első autómat szeretném megvenni,és ki is néztem egyet.felhîvtam a kereskedőt,és elég flegma volt a telefonban,de ennek ellenère szeretném megnézni a kocsit,mert jónak tűnik. kicsit ideges vagyok a próbakör miatt,hogy pl lefulladok,vagy bénázok valamit,mert màr elég rég vezettem,és az hogy bunkó volt a kereskedő,csak mégjobban stresszel. hogy működnek az ilyen próbakörök?beül mellém a kereskedő,ès úgy megyünk a vàrosban egy kört?vagy ő vezet?merre szokás vinni az autót?milyen hosszú útra?pl az első körforgalomig,onnan meg vissza a kereskedésbe?az igaz,hogy sokan nem is engedik elvinni próbakörre,amîg meg nem mutattad hogy nàlad van a pénz,vagy le nem rakod az ár felét?làttam màr ilyet hirdetésben leírva… bàr ezzel a résszel nem lenne gond,mert megvèteli szándékkal megyek oda,de ha màr erre sor kerülne,hogy csak akkor próbálhatom ki az autót,ha leteszem az ár x részèt,nem biztos hogy túl jó légkörben indulna a próbakör.tudtok valami tanàcsot adni?

2023. márc. 4. 08:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Mivel az autók ki vannak vonva a forgalomból, nincs próbakör. Max a telepen mehetsz vele pár métert.
2023. márc. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ezt azért nem tartom fernek.én fizessek ki x millió forintot egy kocsiért,úgy hogy ki sem próbàlhatom?
2023. márc. 4. 08:27
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem vigyél el egy autószerelőt a vásárláshoz, ne te vezess. Semmi értelme próbakörre vinni a kocsit, ha a vezetés technikai részére kell figyelned. Ráadásul a helyedben én nem vezetnék egy olyan kocsit ami nem képezi a tulajdonomat, ha ennyire bizonytalan vagyok. Egyébként a próbakör előtt nyilván próbálja felmérni a helyzetet a kereskedő. Mert rengeteg ember komolyabb vételi szándék nélkül ki akar próbálni néhány autót. Még a komolytalan vevőket is ki akarják szűrni, akik egy 4 millás autóra beígérnek 2,6-ot és meg vannak sértődve ha nem kapják meg annyiért.
2023. márc. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha meg kereskedői oldalról nézem az sem fer, hogy egy random ember odamegy tesztpilótáskodni. Vagy egy nagyon béna sofőr aki csinál az autóban egy nagyobb kárt. Az autó értéke is csökken és ezt a csökkenést soha nem fogja a kedves érdeklődőn bevasalni.
2023. márc. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
de azért még is más szerintem 1-2 milliót vagy akármennyit kifizetni úgy,hogy az autó műszaki állapotàról semmi nem derül ki. egyébként akkor a forgalombó ideiglenes autót tényleg nem lehet próbakörre vinni?
2023. márc. 4. 08:37
 6/14 anonim ***** válasza:
4%
Tényleg nem, mint ahogy azt már #1-ben megírtam.
2023. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
annak van értelme,hogy az udvarban gurulni vele 10 métert?abból kb semmi nem derül ki gondolom.
2023. márc. 4. 08:46
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedés megfelelő papírokkal, és I rendszámmal tud próbakört biztosítani.
2023. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

De kilehet próbálni! Pont erre (is)van nekik a P rendszám. Becsületes neppernek volt is egy ilyen videója,mikor vevővel való próbakörön állítottam meg őket a rendőr.

Próba meg úgy szokott lenni,hogy a kereskedő vezet, aztán ha szeretnéd akkor helycsere.

2023. márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 nemaRendőrség ***** válasza:
6%

Azért viszonylag kevés kereskedő van a város közepén, eddig soha nem volt gond a próbakörrel kivonás miatt. De amúgy valami 10e forint a bírság, eltörpül a milliók mellett.


Én direkt le akartam fullasztani őket, rángattam, bántottam.


Elgurulni 200métert egyenesen bármi eltud, engem az extrémebb helyzetek érdekeltek.

Magabiztosan bántam szarul az autóval.

A kereskedőnek szava nem volt, mert jó autó volt, értette hogy miért csinálom, valamint tudta hogy nem lesz baja.


Viszont volt olyan is aki csak akkor engedte hogy menjünk vele egy kört ha már ott a foglaló a kezében és biztos megveszem az autót...

2023. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!