Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hasznàltautó kereskedésben...

Hasznàltautó kereskedésben hogy működik a próbakör?

Figyelt kérdés
első autómat szeretném megvenni,és ki is néztem egyet.felhîvtam a kereskedőt,és elég flegma volt a telefonban,de ennek ellenère szeretném megnézni a kocsit,mert jónak tűnik. kicsit ideges vagyok a próbakör miatt,hogy pl lefulladok,vagy bénázok valamit,mert màr elég rég vezettem,és az hogy bunkó volt a kereskedő,csak mégjobban stresszel. hogy működnek az ilyen próbakörök?beül mellém a kereskedő,ès úgy megyünk a vàrosban egy kört?vagy ő vezet?merre szokás vinni az autót?milyen hosszú útra?pl az első körforgalomig,onnan meg vissza a kereskedésbe?az igaz,hogy sokan nem is engedik elvinni próbakörre,amîg meg nem mutattad hogy nàlad van a pénz,vagy le nem rakod az ár felét?làttam màr ilyet hirdetésben leírva… bàr ezzel a résszel nem lenne gond,mert megvèteli szándékkal megyek oda,de ha màr erre sor kerülne,hogy csak akkor próbálhatom ki az autót,ha leteszem az ár x részèt,nem biztos hogy túl jó légkörben indulna a próbakör.tudtok valami tanàcsot adni?

2023. márc. 4. 08:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Mit akarsz te kipróbálni, amikor még vezetni se tudsz !!!

De mégha kerülnél is vele egyet, te semmit nem tudnál megállapítani.

HA eladó lennék biztos hogy nem adnám oda.

2023. márc. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Próbarendszámmal, ha az autó nincs forgalomban abban a pillanatban.

Felrakják előre hátulra, benaplózzák és lehet menni. Figyelni kell a gyanús hangokat, kormány középen áll-e fékre gázadásra hogy reagál, kb ennyi.

2023. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az első saját autómat én is ilyen kereskedésben vettem.

Kinéztem egy autót netes hirdetés alapján. Mivel helyben volt, elmentem megnézni. Ránézésre is tetszett. Ezért elvittem állapotfelmérésre a helyi márkaszervizbe.

Ez úgy történt, hogy a szervizben kértem egy időpontot. Utána egyeztettem a kereskedővel, hogy az időpont neki is megfelel-e. Rábólintott. A kereskedő telephelyén találkoztunk. A márkaszervizig ő vezetett. Megvolt a felmérés. Visszafelé már én vezettem, egyben ez volt a próbakör is. Kb 6-8 km városban.

"kicsit ideges vagyok a próbakör miatt,hogy pl lefulladok,vagy bénázok valamit" A próbakör arra való hogy az autó működéséről meggyőződj. A kereskedőt marhára nem érdekli, hogy te hogy vezetsz és lefulladsz-e.

"az igaz,hogy sokan nem is engedik elvinni próbakörre,amîg meg nem mutattad hogy nàlad van a pénz,vagy le nem rakod az ár felét?" Na az ilyet én úgy otthagynám, mint a szél. Van rengeteg másik kereskedő. Cipeljek magammal milliókat a zsebemben mutogatni hogy ő meg tudja nézni... Jó hogy nem a bankszámlakivonatomra kíváncsi, vagy nem kell vagyonnyilatkozatot tenni!

2023. márc. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az is sokat elárul, ha nem te vezetsz, hanem visznek. A hangokat meghallgatod, gyorsulást-lassulást érzed. A többit álló autónál is kipróbálhatod. Minden kényelmi funkció működik, ülés kényelmes-e, kopott-e stb. Kívül, alul mennyire rozsdás a kaszni azt látod.
2023. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!