Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezeken a régi Yamaha endurokro...

Ezeken a régi Yamaha endurokrossz motorokon mi ez a berúgást segítő kar?

Figyelt kérdés

Nézegetem a Yamaha wr 250-es motorokat, és találtam egy 2001-es példányt. Azzal szembesültem, hogy berúgáskor bal kézre eső fekete kart kell behúzni egyszer, hogy a berúgókar megtalálja a fogáspontot. Ennek mi a lényege? Ne rúgjon vissza a berúgókar?

Egyébként mennyire megbízhatóak, szervízigényesek ezek a 2001-es Yamaha Wr-ek? Érdemes még manapság ilyen motort venni határba rohangálni?



2023. márc. 4. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg dekompresszor lehet, és ahogy a nevében is van, kinyit egy kis szelepet a hengerfejben. Így tudsz adni a berugókarral egy nagyob lendületet a főtengelynek, meg amíg nyomod, nem is fog visszarúgni. Persze a berugókar, és a dekompresszor együttes használatát el kell találni. Szerelnek ilyent újabb motorokra is, csak megcsinálják automatára.
2023. márc. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2023. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jaa értem köszönöm.

Erről a motorról van valamilyen véleményetek? Szervízigényesek?

2023. márc. 4. 11:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Volt dekompresszoros nagy enduróm-600 as,nem szeretném újra átélni azt a kínlódást amit a hidegindítás jelentett.Nagyon nehezen éreztem rá,sokszor egyszerűbb volt a keményebb megoldás-rúgni erőből...
2023. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező! Szerintem soha nem kaptál egyértelmű választ az olyan kérdéseidre, hogy az általad kinézett 15+ éves enduró vagy crossmotor valyon milyen? Ez pedig azt jelenti, hogy rossz fórumon kérdezősködsz. Esetleg keress valami facebook csoportot. Minden motor szervíz illetve karbantartásigényes, a terepen használatosak meg főleg, mert üzemórásak és agyon vannak könnyítve. Én az SX50-emre, tavaly úgy rálocsoltam vagy 150 ezret, hogy a legdurvább a fötengelycsere volt, ami 25 ezer, de csip-csupp dolgokra folyt a pénz, bowdenek, fékpofa, vagy fékmunkahenger felújító. Ezeket meg magam csináltam, tehát ha nem értesz hozzá, akkor még a szerelő költsége is jelentős, és akkor ez csak egy segédmotor. Ha nincs évi párszázered kabantartásra, akkor engedd el ezt a fajta motorozást.
2023. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy az üzemórás motorokra jobban költeni kell nagygenerallal. Volt már.
2023. márc. 5. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!