Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire bonyolult dolog...

Mennyire bonyolult dolog kicserélni egy motor kormányát?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy vennék egy kissebb 125ös choppert, mivel az kicsi én meg nagyobb darab vagyok ezért, lejjebb ültetném az ülést bobberesen illetve kicserélném a kormányt magasabb "ape hangeres" kormányra. Ez mennyire bonyolult? Gondolom a probléma főként a vezetékekkel van illetve a gázkarral. Szoval milyen folyamat lenne ez a kormány cserés müvelet?

2023. márc. 8. 00:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem bonyolult, youtube-on rengeteg videót láthatsz, a legnehezebb része akkor van, ha a markolat nagyon rá van szorulva a kormányrúdra. Vezetékekkel sem lehet elvileg probléma. Leszeded a kormányvégsúlyokat, és a bal oldali markolatot, szétcsavarozod, óvatosan szétnyitod a szerelvényeket, középen is szétcsavarozod az odafogatót, bal oldalon lehúzod az egész kapcsolószerelvényt-tükörtartót a kormányról, aztán kihúzod a kormányt a gáz markolatból. Új kormány meg ugyanez visszafele. A gázkart még csak le sem kell csatlakoztatni a bowdenről, ha ügyes vagy, de ha leszeded, akkor is annyi, hogy visszaszereléskor visszapattintod.
2023. márc. 8. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A magasabb kormány esetén a vezetékek, bowdenek,és a fékcső hosszával lehet, mert ezek eléggé kivannak centizve. Ha nagy az emelés, akkor a vezetékeket toldani, bowdent,fékcsövet cserélni kell, szóval a legkisebb gond lesz,hogy szedd le a kormányról a dolgokat. Amúgy a gumimarkolatnál ha sürített levegővel aláfújsz,akkor könnyen lejön.
2023. márc. 8. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A vezetéket akkor a bekötésüktől kell cserélni vagy a toldást hogy képzeljem el?
2023. márc. 8. 06:15
 4/11 anonim ***** válasza:
Tartósabb ha a kezdetétől cseréled, olcsóbb ha beletoldasz, de nem sokkal. Én cserélném az egészet a helyedben.
2023. márc. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

És amúgy mi értelme ennek a bohóckodásnak?

Van például 20 év tapasztalatod motorozásban és egészen pontosan tudod, hogy milyen motor lenne a tökéletes számodra, de ilyet sajnos nem gyártanak, ezért csak magadnak tudod összerakni?

Vagy van például 10 év tapasztalatod motorszerelésben, hogy egész garantáltan össze tudsz rakni egy motort, úgy, hogy az a műszakin is átmenjen és biztonságos is legyen?

Vagy csak kitaláltad a fotelból 0 motorozással és szereléssel a hátad mögött, hogy márpedig neked ilyen motor kell, úgyhogy feltétlenül tönkre akarsz vágni egy amúgy teljesen jó motorkerékpárt?

Nekem van egy sejtésem...

2023. márc. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon egyszerű kedves 5-ös tóbiás

190cm vagyok és nem kívánok rengeteg pénzt egy harley Davidsonra költeni ami megfelelne a méretemnek főleg hogy a magyar út viszonyokat figyelembe véve aztan tényleg felesleges is. Ezért inkabb veszek hasznaltan egy kissebb japán ill, kínai csoppert amit magamhoz igazítok. (Pl yamaha virago) Temészetesen alapos utánna járás/ olvasás után.

2023. márc. 8. 08:34
 7/11 veterán vas ***** válasza:

#1!

Ha majd olyan motorral találkozol, amelyiknek -akár biztonsági akár esztétikai okokból- a kormány csövében vezették el a kábeleket/bowdent akkor rájössz, hogy nem csak a "fogd meg a söröm, kicserélem" programról van szó.

Hab a tortán, ha ezeket nem csak le és fölszerelni kell, hanem még toldani/hosszabbítani/átalakítani is.

Tulajdonképpen az a munka sem annyira bonyolult, de azért macerásabb.


A Kérdező pedig gondolkodjon el #5-ös válaszán.

Szakemberek hosszú kísérletezések után megtervezték az adott motorhoz való kormány magasságát-szélességét-dőlésszögét.

Nem kellene házilag belenyúlni.........😉

2023. márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, látszik az alapos utánajárás, már csak abból is, hogy szerinted a lehetőségeid kimerülnek egy Harley Davidsonban meg egy 125cc-s kínai motorban. Gratulálok az élethez.
2023. márc. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nyolcas válaszolónál látszik már az igazi magyaros vírtus, nem azért kommentál mert segíteni akar, sokkal inkább a meglévő tudását(már ha van neki) fitogtatja egy laikusnak hogy dagonyázhasson magában a pillanatnyi szellemi alá/fölé rendeltségben. Csak remélni tudom hogy közeli környezetében nem kell önismeretbeli hiányossága miatt másnak is szenvedni. De válaszolva a feltevésére amelyet éppen olyan igényességgel böfögött oda mint amilyennel a témához ért a kommentje alapján.: A lehetőségek egy bizonyos árkategóriában belül maradva kimerülnek a kínai/japán csopper márkákban. Ezt egyébként fél perc volt kideríteni a hasznaltautók.hu weboldalt használva, kedves nyolcas válaszoló remélem egyenesbe jön az életed és nem kell továbbra is másokon levezetned a felgyülemlett feszültséget.
2023. márc. 8. 13:53
 10/11 A kérdező kommentje:
[link] egy ilyesmi kormány modifikációra gondoltam
2023. márc. 8. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!