Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme a PCV -szelepnek?

Mi értelme a PCV -szelepnek?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a kartergazt vezeti el a hengerfejbol a szelepfedelen keresztül, vissza a szivosorba. De itt mi értelme a szelepnek? Értem én,hogy ha a hengerfejben létrejön egy adott nyomás,akkor nyit,de miért nincs egy sima kivezetese, szelep nélkül? Nem keletkeznek akkora vakum és nem távozna olyan hatékonyan a gáz? Mi történik,ha én kiveszem a szelepet és csak szimplán,vagy egy szűrőn keresztül vezetem vissza a szivosorba?
2023. márc. 8. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit zavar az téged működik oszt kész addig örülj neki.
2023. márc. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:
100%

"Mi értelme a PCV -szelepnek?"

A szívósorban változik a vákuum mértéke. Minél jobban zár a pillangószelep, annál nagyobb. Ha PCV szelep nélkül lenne bekötve a kartergáz-visszavezetés, akkor alapjáraton szívná a legtöbb olajos kartergázt. Feleslegesen sokat, feleslegesen sok olajat magával ragadva. És ráadásul kis mennyiségű benzin-levegő keverékhez adná hozzá és az zavarná az alapjáratot.

Ezért a PCV szelep feladata, hogy minél nagyobb a szívó vákuum, annál jobban zárjon. Nem teljesen, mert általában minimális lyukak vannak benne, amik mindig átjárhatóak.

2023. márc. 9. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az egyik verdámon csak sima cső van, nincs pcv, és sosem volt gond az alapjárattal.
2023. márc. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:

Mert van ahol a szelepfedélbe van beépítve a PCV szelep. Vagy máshogy van megoldva.

De amelyik autóban van, ott ez a funkciója és kivenni nem ajánlatos.

2023. márc. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja,értem,köszönöm szépen! Tehát az alapjarat miatt fontos,hogy a szivosorban keletkező vakuval szabályozva legyen a mértéke. És ha én ezt kivezetem a szabadba,egy szűrőn és lecsapaton át? Akkor is kell a szelep?
2023. márc. 9. 20:05
 6/7 krwkco ***** válasza:

"Akkor is kell a szelep?"

Akkor nem. De nem tudod az olajos gázt annyira jól szűrni, hogy ne legyen környezetszennyező. De a csövet megszakítva beilleszthetsz egy lecsapató szűrőt. Szoktak ilyet csinálni. Bár csak nagyon korlátozottan van értelme.

2023. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi szépen a korrekt válaszod!
2023. márc. 9. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!