Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Először megyek fel egyedül...

Először megyek fel egyedül Budapestre. (Autóval) Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Friss jogsis vagyok 17 éves fiú vagyok, pár hónap "rutinnal". Lakóhelyem környékén biztos vagyok magamban, de most hétvégén először megyek fel Budapestre egyedül. Van valami tipp? Mire figyeljek jobban, illetve milyen forgalomra számítsak szombat dél körül? (A westend a cél az m3ason keresztül)

2023. márc. 9. 13:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
Pl arra, hogy Bp felé indulj el, ne az ellenkező irányba
2023. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Pesten is ugyan azokra figyelj, mint Kisvárdán, vagy Balatonszemesen: a közlekedési lámpákra, a KRESz-táblákra az útburkolati jelekre, a bamba gyalogosokra, a kétkerekes "laza" közlekedőkre, a "prémiumautóval vagyok" jellegű erőszakos sofőrökre, stb., stb.

Nincs tuti tipp, mert felelőtlen/ostoba emberrel bárhol találkozhatsz.

2023. márc. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Figyelj a táblákra, a lámpákra és a többi autósra. Így nem lesz probléma.
2023. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Hú, hát figyelj. Van nekem sok vidéki ismerősöm akik nem nagyon szoktak Budapesten vezetni, sajnos még több év tapasztalattal is eldobják az agyukat néha azon ami itt megy. Két éve egy innen messze élő barátomnak itt Budapesten vettünk autót, amúgy imád vezetni és jól is vezet, de megkért rá hogy a frissen vett autóval inkább én vezessek ki a városból mert ő fél hogy már most széttöri ha neki kell.


Erre készülj fel:


1) Az adott területre jutó idióták száma hatványozottan magasabb mint vidéken, köszönhetően annak hogy folyamatosan dugó van, mindenki pofátlankodni akar, mindenki rohadtul siet és ideges, dudál anyázik stb. Szerintem ha ehhez még nem vagy hozzászokva, akkor inkább légy nyugodt és türelmes, ne próbálj te is beszállni a pofátlankodók közé, mert annak hamar jaj lesz a vége.


2) A sebességkorlátokat mindenki eléggé fakultatívan kezeli. Ez vidéken sincs máshogy, csak ott kevésbé gáz mert kevesebben vannak az úton, és tényleg belefér nagyon gyakran hogy 90 helyett 100-110 legyen a tempó stb. Na, hát Budapesten nem feltétlen fér bele, mégis sokan megpróbálják. Az ilyeneket legjobb elengedni, hadd bohóckodjon más seggében.


3) Mindenhol lezárások és dugó van, az utóbbi 2-3 évben különösképp. A Váci utat, főleg a belvárosi részét úgy ahogy van kerüld el inkább, nem éri meg mostanában arra autóval menni még hétvégén sem.


Én nem tudom mi dolgod van itt, de a helyedben ha lehet inkább leraknám az autót minél hamarabb valahol, és a városon belül már tömegközlekedéssel vagy bármilyen alternatív megoldással mennék.


Persze ki hogy vezet, lehet hogy neked sima liba. De akiket eddig láttam vezetni itt úgy hogy nincsenek hozzászokva... egyikük sem volt boldog. :)

2023. márc. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Gyakorlatilag a waze a sávokat is a szádba rágja, ott kb annyi agy kell, hogy a pirosnál állj meg, meg adj elsőbbséget. Beállítod a célt, mondja, hogy mi merre. Ennyi
2023. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Múltkor valaki szidta a GPS-t, hogy az ország másik felében találta magát, amikor megérkezett a célhoz. Tehát eladó tanácsom az, hogy nézd meg az útvonaltervet.
2023. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
*első
2023. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Hát ha a pesti kisjóska utca helyett a parassapusztaira kattintasz, akkor ja :D
2023. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Legjobban az útra figyelj.
2023. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Az M3 végénél elsőre furák lehetnek a sávok.

A bal oldali megy jobbra, a középső megy balra és a jobb oldali megy egyenesen.

De ha valami normálisabb navigációd van, az mutatni fogja a sávokat is.


Akkor nézz utána a westendben a parkolásnak. Melyik parkolóba mész, hol a bejárat stb.

Nem úgy van, hogy csak letámasztod a bejárat előtt, azt jóvan.

[link]

2023. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!