Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a velemenyetek errol a...

Mi a velemenyetek errol a motorrol?

Figyelt kérdés

El szeretnek kezdeni motorozni. Mar kineztem egy motort Aprilia rs 50. Mivel csak 50ccm es motort vezethetek es a sportmotorok tetszenek, ezert ezt neztem ki.( A cross/endurotol sem zarkozom el, de inkabb a gyorsasagik tetszenek.)

Valaki akinek esetleg mar volt ilyen Apriliaja? Vagy aki tud ajanlani valami 50ccm-es mocit kezdesnek?



2023. márc. 11. 16:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Arra nagyon jó lesz, hogy egyből megtanulj szerelni is.

Nincs jó tapasztalatom Apriliákkal, és a baráti társaságnak sem. Volt pár Shiver meg egyéb a körünkben, nem mondom hogy annyira rossz, de mindig valami apróságot bütykölni kellett. Ja és egy szezon mínusz 10-20 csavar bárhonnan. Nem tudjuk miért, hogyan, egyszerűen kilazulnak és elhagyod. Ha időben észreveszed nem okoz gondot, csak bosszantó állandóan pótolgatni.

2023. márc. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Oh hat ez eleg szomoru egy olasz motornal..

Barmilyen, ilyen kezdo motort tudnal ajanlani?

2023. márc. 11. 16:15
 3/15 anonim ***** válasza:

Semmi. Ugyanaz mind.


Egy 50-es motor kb. olyan, mint egy fakanál: lehet kicsit más színű, lehet kicsit más formájú, de végérvényben mindegyik ugyanolyan és annyira egyszerű, hogy képtelenség elrontani.


Szóval nincs olyan, hogy "rossz". Az 50-es motorok mechanikailag nagyon-nagyon keveset fejlődtek az elmúlt sok évtizedben. Nem is nagyon hová van fejlődni. Szóval egyszerűen a csúcsra vannak dolgozva már vagy 50, vagy több, nem tudom hány éve. Nincs jó meg rossz, csak jó van.


Persze tönkretehetőek, de a lényeg az, hogy lényegében egyformák. Ha az egyiket tönkreteszed, bármelyik másikat is pont ugyanúgy tönkretetted volna.

2023. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#3

Koszi a valaszt.

Igazabol csak a faluban szeretnem hasznalni maszkalosnak meg mondjuk suliba menni.

Nem tartom magamat egy ilyen "rombolos" embernek. Tehat akkor nem szabad tulhajtani oket?(vagyis biztos)

2023. márc. 11. 16:22
 5/15 anonim ***** válasza:

#4 Így is mondhatjuk. Az 50-es motorokat 99%-ban fiatalok veszik és valamiért rettenetesen szeretik őket tönkretenni. Ők ugyan azt hiszik nem tönkretétel, de az. Mert az 50-es motor gyenge és több kell nekik, de jogsi csak ennyit enged. Ilyenkor előkerülnek a módosított karburátorok, a felfúrt hengerek, stb. A többi alkatrész (csapágyak, lánc, stb) pedig rövidesen megdöglik, mert a módosítások tönkreteszik őket. Aztán maguk a módosítások is általában problémát jelentenek, mert nem nagyon értenek hozzá, szóval itt-ott-amott-mindenhol hibáznak valamit szerelés közben.


Amíg nem buherálod őket, addig nincsen velük baj, kimennek a világból, csak legyen bennük benzin meg olaj. A probléma csak az, hogy szinte az összes buherálva van. Például Simsonból nagyon-nagyon nehéz gyári állapotút találni, a ritkaságából adódóan pedig félmilliókat is elkérnek értük. Félmillió egy Simsonért meg hát kicsit erős.

2023. márc. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

En nem hiszem, hogy fogom szerelgetni(lany vagyok :D ) maximum haverom, de inkabb nem hagynam ra.

Neki is van motora es eloszeretettel modositgat rajta mindent is.


A csaladban pedig van simson papam mar legalabb 8 eve hasznalja es semmi baja(max valami aprosagot csinalt rajta meg rajta)

2023. márc. 11. 17:05
 7/15 anonim ***** válasza:

"Oh hat ez eleg szomoru egy olasz motornal.."

Az összes olasz motor egy széteső hulladék, a sokmilliós sportmotorok is. A vezetési élmény hatalmas, meg a szerelési idő is.

2023. márc. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7

Mindenkitol hallottam mar nagyon sok jot roluk. Ez igy egy kicsit most ledobbent, hogy masok pedig azt mondjak, hogy rengeteget kell szerelni/"szetesik" stb.

Akkor lehet eltitkoltak elolem egy par dolgot?🤔

2023. márc. 11. 17:11
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Nyilván mindenki utálja bevallani, ha rosszul választott.
2023. márc. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem SX van, tehát a supermoto, ez alapján egy tanácsot tudok adni, hogy amennyiben pasztázást látsz a megvásárolandó motor blokkján, azt ott kell hagyni, mert igénytelenül belekókányoltak. Ezt a saját káromon tanultam. Illetve ha próbakörön nagyon rezonál, akkor állatkodtak vele, és oda a kuplungkosár. Csak 50-est vagyok, 70-80-as henger megöli a főtengelyt. Ezen felül még ne legyen kikötve a különolajzás, főleg, hogy lány vagy, ne kelljen kuton pancsolgatnod a keveréket.

Ha rendben van, akkor simán elmehetsz csavarogni, akár 80-100km-es távra is. Az enyém is kapott egy új főtengelyt, mert az előző gazdája állítólag cserélt szimeringeket, de a futófelület meg be volt kopva, de 24 ezerért kapott egy újat, illetve egy bontott kuplungkosarat, új csapágyakat, szimeringeket, valamit kihézagoltam a váltót, ami egyből precízebb és finomabban kapcsolható lett, és persze nem spóroltam a tömítésszetten se.

#5-nek igazat adok, mert így rendbetéve szerimtem teljesen megbízható, én nagyon jókat csavargok vele, megkapja a 100-as benzint (95-öst nem is szereti, nem úgy megy), meg a Motul 2T olajat, és simán eljárok vele, a 30km-re lévő munkahelyemre is. Meg én a maradék 1%-ba tartozom a 47 évemmel :)

2023. márc. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!