Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motort ajánlanátok egy...

Melyik motort ajánlanátok egy teljesen kezdőnek?

Figyelt kérdés

Leginkább hobbi motorozásra használnám, esetleg 2 település közti ingázásra, de nem napi rendszerességgel. (Oda vissza kb 60 km) Habár a korom engedné már a korlátlan A kategóriát is, tudatosan nem azt teszem le, egyelőre nekem bőven elég a kis kategória, ráérek később feljebb lépni, ha úgy érzem, hogy készenállok rá.



Most kezdtem el a motoros jogsit (A1), a vásárlást nyár elejére tervezem, így még van időm eldönteni, de 2 motorra sikerült leszűkítenem a lehetőségek közül.


Az egyik a Honda CB125 F (2021-es), a másik a Yamaha YZF R125.


A review videók, és használók beszámolói alapján mindkettő olcsón fenntartható, alacsony fogyasztású, megbízható jármű, és nagyon sokan ajánlják mindkettőt kezdő motorosoknak.


Ami számomra a Honda ellen szól:

Egy több éve motorozó ismerősöm azt mondta, hogy tök jó a Honda, amit kinéztem, de a lassú gyorsulása, és "alacsony" végsebessége miatt nem biztos, hogy ajánlaná. Azt mondta, hogy nem szokta túllépni a megengedett sebességhatárt, de bizonyos közlekedési szituációkban biztonságban érzi magát, mert tudja, hogy ha kell, akkor van alatta tartalék erő, ami ebben a Hondában nincs meg. Tényleg elég lassan gyorsul 75 felett, és a végsebessége is kb 100 km/h.


Ami a Yamaha ellen szól:

Ez egy 125-ös sportmotor, és sok helyen olvasom, hogy sportmotort nem ajánlanának kezdőknek, mert nehezebb kezelni, nehezebb vele kanyarodni, és ha esetleges borulásnál sérülnek az idomok, akkor sokkal drágább a javítási költség. Az erről szóló cikkekben és videókban konkrétan nincs kimondva, de úgy vettem ki, hogy magasabb kategóriájú motorokról van szó, ami az irányítást és kezelhetőséget illeti, minimum 600ccm-ről, viszont ez elgondolkodtatott, hogy biztos érdemes-e sportmotorral kezdeni, még ha csak 125-ös is. Ez egyébként már jóval dinamikusabban gyorsul, és a végsebessége is 130 km/h körül van


A használt Yamaha és az új Honda nagyjából egy árkategória, így semmiképpen nem ez lesz a szempont a vásárlásnál. A Yamaha nekem jobban tetszik, de a biztonság a fő szempont számomra, ezért szerettem volna tapasztaltakat megkérdezni, hogy 125-ös kategóriában mi alapján érdemes kezdőmotort választani.


Köszi a segítséget!



2023. márc. 12. 01:27
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Hobbi motorozásra szerintem bármelyik megfelel. Teljesítménybeli különbséget nem hiszem hogy megéreznéd 10-15 lóerőnél. Fogyasztásban talán a yamaha jobb lehet az idomok miatt.

Azt nem tudom hogy a yamaha mivel sportmotor lehet hogy versenyes áttételű váltója van, ami városban nem lenne az igazi.

2023. márc. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nézz rá a ktm duke 125-re, megbízható motor és arany középút a kettő között
2023. márc. 12. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

A1-gyel maximum 15 lóerőt vezethetsz, annak meg teljesen mindegy, milyen alakja van, gyenge lesz.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az országúton engedélyezett 90 km/h is kihívást jelent, vagyis az autók (sőt kamionok) folyamatosan előzgetni fognak. Ilyen kis motorral és nulla gyakorlattal ez fölöttébb veszélyes, ismerve a magyarországi közlekedési kultúrát (12 cm oldaltáv előzéskor).

Én komolyan elgondolkodnék a helyedben az A2 / A kategórián. Attól, hogy van engedélyed nagyobb motorra, még nem vagy köteles 200 lóerős gépet venni. Egy A2-vel vezethető, kényelmes, 400-600 köbcentis motor ideális tanulni, gyakorolni. A 125-ös inkább városba való.

2023. márc. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Keeway RKF 125

olcsó, modern, jó

Nekem már egy éve ilyen motorom van, 4500km elmentem vele, semmi gond nem volt.


KTM Duke 125 drága és nem jobb.

2023. márc. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen eggyetértek a 3-assal! Én is azt javasolnám, hogy célozd inkább meg az A2-t, mert a 125-ös hamar kevés lesz, pláne ha valami dimbes-dombos helyen jársz, meg nagyobb lesz a motorválaszték is ami közt válogathatsz. Stílusban, ha ez tetszik , akkor tényleg inkább a Honda CB-hez hasonló kialakítású, vagy naked gép jó kezdésnek,pl Yamaha MT03, esetleg valamilyen túraendúró , mert a sportgépek kis kormányával megyűlhet a bajod, kisebb erőkar, picit kell mozdítani, meg az üléspozíció se biztos, hogy kényelmes lesz
2023. márc. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Letenném a korlátlant mivel többszörre letenni a motorjogsit az felesleges penzkidobás, feleslegesen korlatozod magadat.

Nem ilyen mákdarálókban gondolkodnák, hanem valami nagyobb cmm-es gépekben amikkel haladni is lehet.

2023. márc. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha kimész a városból, szinte életveszély ez a kis motor. Csináld meg a korlátlant. Nem lesz sokkal nehezebb, ugyanis a rutinvizsga előtt nem ülhettem 600-as motorra, amíg nem ment 500-assal a rutinpálya, és nem ülhettem 500-asra, amíg nem ment 250-essel. Nem dobnak a mélyvízbe. (Vagy ha igen, akkor sürgősen iskolát kell váltani egy olyanra, ahol meg is tanítanak a motorozás alapjaira.) Nagyon drága mulatság sok jogsit csinálni, legalább az A2-t megcsinálnám a helyedben.


Amúgy a sportmotornál az irányíthatóságot nem csak a nagy gépek tömege miatt mondják, hanem azért, mert rövidebb a kormány, és más az üléspozíció. Sportmotorral városban elég szenvedés közlekedni, fárasztó. (Megjegyzem, 600-as motoromat pont ugyanúgy kezelem, mint vezetéstechnikai tréningen a 250-est, gyakorolni persze az utóbbival jobb, de a technika az ugyanaz, csak a kisebb motor kevésbé büntet, ha elrontod.)

2023. márc. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%
Turbo Hayabusa.
2023. márc. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!