Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a probléma az autóval?

Mi lehet a probléma az autóval?

Figyelt kérdés

Vw golf 5, 1.6 szívóbenzines autóról lenne szó.


Első indulásnál csinálja.


Amikor egyesbe kapcsolok és emelem a kuplungot kis gázadással akkor a fordulatszám nagyon ugrálni kezd, dadog az autó. Érezhetően más, mint amikor már üzemmeleg.


Ez lehet egy más probléma is, de csinált már olyat, hogy beindítottam, majd a fordulat leesett, már majdnem lefulladt, de pici gázt adtam neki és akkor helyreállt. Üresben, ekkor nem indultam még el, de ez is első indításnál történt.


Ötletek?



2023. márc. 13. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
fojtószelep
2023. márc. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 álláspontját erősiteném én is.
2023. márc. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. márc. 13. 23:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom hogy fojtószelep. Kezdésnek egy tisztítást javaslok neki nagyon sok esély van rá hogy elég lesz neki. Ha mégsem akkor EGR szelep és MAP szenzor tisztítás is kellhet. Ha ez sem oldja meg a problémát akkor érdemes lenne elvinni szervízbe hogy élő adatot nézzenek computeren úgy még mélyebbre lehet ásni a probléma gyökeréig. Lehet alapjárati motor kezdi megadni magát, lehet egy vákumcső van annyira eldugulva valamitől hogy az is lehet gond. Légtömegmérő hibája is okozhat hasonló dolgokat meg más egyáéb szenzorok is, de ezekre már elég kicsi az esély.


Első körben fojtószelep takarítás, mert nagyon sok esetben az megoldás erre a hibára, aztán ah mégsem akkor tovább kell menni.

2023. márc. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!