Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem jó így a sorrend?...

Miért nem jó így a sorrend? Hogy van helyessen, és miért? (4 ütemű diesel)

Figyelt kérdés

(Egy ábrán a 4 dugattyú)

Ha az első ütem a sűrítés, akkor mi a többi? Szólt a feladat.

Én úgy írtam be, hogy sűrít, gyújt, kipufog, szív. (Mert ugye gondoltam így kell, mivel így mennek az ütemek 1. Szív 2. Sűrít 3. Gyújt 4. Kipufog). Elvileg rossz a sorrend, DE MIÉRT? Osztálytársam szerint (aki ért is hozzá, és ötös dolgozatja lett) a negyedik ábrán a kipufogás kellett volna mindenkép.

Miért?? 1. Sűrít, 2. Gyújt. 3. Szív? És csak utána pufog ki? Hogyan?? Kérlek magyarázzátok el, mert megakarom érteni de egyszerűen nem megy.


(Diesel)



2023. márc. 15. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem világos a feladat. Ha az ütemsorrendet kellene leírnod, akkor helyes lenne a válaszod, azonban teljesen értelmetlen a sűrítéstől (vagy gyújtástól, vagy kipufogástól) kezdeni a sorolást, én még ilyet soha nem láttam, szóval erősen kétlem, hogy tényleg ez lett volna a kérdés.


Ha tippelnem kéne (de csak tipp, mert ugye nem látjuk pontosan a feladat ábráját és leírását), akkor szerintem a feladat egy konkrét hengerre mutatott, ami éppen sűrít, nem? A kérdés pedig az lett volna, hogy a többi henger éppen melyik ütemnél jár. Mert ha az egyes hengerre mutatott rá, hogy sűrít (logikusan hangzik, hogy az elsőt adja meg), akkor a négyes henger valóban a kipufogás ütemben lesz, ahogy az osztálytársad mondta. Én erre tippelek így látatlanul.

2023. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Ábra nélkül nehéz mit mondani, de ami szerintem nyilvánvaló hiba az a gyújtás. A harmadik ütem szebb neve a munkavégzés, benzinmotornál mondhatod, hogy gyújt, mert a gyertya gyújtja be a benzin-levegő keveréket, dízelnél viszont a levegő nyomásától fog begyulladni. Nincs gyújtás, gyulladás van.
2023. márc. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A 4 dugattyú úgy megy hogy az 1. a 4.-el együtt és a 2. meg a 3. megint együtt mozog.

Tehát ha az 1. sűtít, akkor a 4. valóban kipufog.

2023. márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
* de ugyan az mint a benzinesnél.
2023. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, igen azt hiszem hasonló feladat volt. Ne haragudj, de ez nem mai téma, és már nem rémlik annyira.
2023. márc. 15. 18:45
 6/12 anonim ***** válasza:
#2 Ha ennyire pendánsok akarunk lenni, akkor a "munkavégzés" sem megfelelő. Hivatalosan, szép szaknyelv szerint terjeszkedésnek hívjuk.
2023. márc. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Jogos, meg a többi válasz alapján leesett, hogy nem azért volt négy dugattyú, hogy a képek alapján mondja meg, éppen mi zajlik, hanem 4 henger.
2023. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

És akkor mi lett volna a helyes sorrend?

1. Sűrít 2. Terjeszkedés 3. Szív 4. Kipufog?

2023. márc. 15. 18:49
 9/12 anonim ***** válasza:
2023. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan.
2023. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!